Dubulti X-klases uzliesmojumi uz Saules

Jaunais Saules plankums AR2087, kurš šobrīd atrodas Saules austrumu pamalē, šodien negaidīti emitēja divus ekstrēmās X-klases uzliesmojumus. Uzliesmojums ar intensitāti X2.2 reģistrēts 14:42, bet uzliesmojums ar intensitāti X1.5 reģistrēts 15:52 (pēc Latvijas laika).

Lai arī Saules aktivitāte šobrīd atrodas tuvu sava 11.gadu cikla maksimumam, 2014 gadā līdz šim bija reģistrēti tikai 5 ekstrēmās X-klases Saules uzliesmojumi.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/04/photo.png

Lai arī uzliesmojumi radīja spēcīgus īslaicīgus radiotraucējumus Zemes augšējā atmosfērā, tie nebija vērsti Zemes virzienā un attiecīgi spēcīgas magnētiskās vētras nav gaidāmas. Bet tuvākās nedēļas laikā šis Saules plankums AR2087 pagriezīsies Zemes virzienā.

Spaceweather.com, thesuntoday@TheSunToday

6 Responses to Dubulti X-klases uzliesmojumi uz Saules

 1. Luīze says:

  Patīkami, ka citadapasaule.lv šad tad kaut ko uzraksta. Sveicieni no lasītājām!

  Starp citu,man no tiem ekstrēmiem X-klases uzliesmojumiem ekstrēmi sāp galva 🙂 Nez ko var darīt lietas labā,lai tie plankumi netraucē rikšot pa ārēm?

  • John Flyer says:

   Paldies par sveicieniem! 🙂 Ko rakstīt jau būtu, bet kaut kā nevaru saņemties…

   P.S. Starp citu nevaru iepriecināt, Saules uzliesmojumi turpinās, šodien bija vel viens samērā spēcīgs M-klases uzliesmojums. .

   Varbūt tāda cepurīte no folija pret galvassāpēm var palīdzēt? 😀

   • Luīze says:

    Es jau tādas valkāju, jo cilvēkvide mums tāda kaitīga. 😀 Nez vai tā anteniņa palīdz? Būs jāpamēģina.
    Ja kas,topā ir arī folija zābaciņi, ja gadījumā pēkšņi no kaitīgās cilvēkvides sāk sāpēt pēdas un nevar paiet. Bet labāk ir būt nepārtrauktā kustībā un pie dabas , tad kaitīgā cilvēkvide nevar iedarboties.

  • John Flyer says:

   Tādi? Izskatās stilīgi! 😀

 2. Luīze says:

  Starp citu, pie Lielupes ietekas jūrā pāris dienas atpakaļ redzēju veidojamies horizontālu virpuļviesulīti 🙂 Iespaidīgs skats. Pat mazliet sabijos. Žēl,ka nebija līdzi mobilais telefons, būtu nofilmējusi.

%d bloggers like this: