Tornado ASV paņēmuši 18 cilvēku dzīvības

Spēcīgajos tornado, kas traukušies pāri ASV dienvidu un vidienes apvidiem, svētdien un naktī uz pirmdienu dzīvību zaudējuši vismaz 18 cilvēki, pirmdien paziņojušas Ārkanzasas un Oklahomas štatu ārkārtas dienestu amatpersonas.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Dabas stihijā daudzām ēkām nodarīti postījumi, vairākas sagrautas. Ar saknēm izrauti koki un apgāztas automašīnas.

 4000 iedzīvotāju lielās pilsētiņasVilonijas centrs ir pilnībā nopostīts, daļēji veselas palikušas vairs tikai dažas ēkas. Gāzes caurules un elektrolīnijas ir pārrautas.

Tornado plosījās reģionā svētdien un naktī uz pirmdienu, tomēr sinoptiķi prognozē, ka nopietni tornado draudi saglabāsies arī turpmākās dienas.

Tornado smagi skāruši arī Meiflaueru, kas atrodas netālu no Litlrokas.

Reģionālās elektroapgādes kompānijas Entergy un First Electric Cooprative ziņoja, ka bez elektroapgādes palikuši vairāk nekā 15 000 klientu. Tornado nodarījuši postījumus arī Oklahomas un Kanzasas štatos, bet pilnais postījumu apmērs vēl nav apzināts.

Nacionālais Meteoroloģijas dienests brīdinājis par ekstremālu laika apstākļu draudiem, norādot, ka «šovakar un naktī Ārkanzasas dienvidrietumos un centrālajā daļā pastāv augsts spēcīgu negaisu un tornado risks». Vidēji liels risks saglabājas Ārkanzasas ziemeļos un Misūri dienvidos.

DB.lv, ITV NewsBrian Emfinger

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: