Kas padomā Pasaules Bankai?

Pasaules Banka pasūtījusi pētījumu par klimata izmaiņām un to sekām Subsahāras Āfrikā, Āzijas dienvidaustrumos un Dienvidāzijā, kur atrodas vairākas no pasaules nabadzīgākajām valstīm…

Globālās sasilšanas izraisītās problēmas var smagi izpausties jau tuvāko gadu laikā, trešdien paziņojusi Pasaules Banka (PB). PB ziņojumā sniegts satraucošs scenārijs tuvākajām dienām un gadiem, ar kuru varam saskarties jau savas dzīves laikā, norādīja Pasaules Bankas prezidents Džims Kims.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg

Zinātnieki prognozē, ka, pasaulei kļūstot siltākai par diviem grādiem pēc Celsija, kas varētu notikt 20 līdz 30 gadu laikā, sāks trūkt pārtikas, sāksies līdz šim nepieredzēti karstuma viļņi un intensīvāki cikloni, norādīja PB prezidents.

Potsdamas Klimata ietekmes izpētes institūts secinājis, ka pēdējo septiņu mēnešu laikā gūti pierādījumi tam, ka iepriekšējās prognozes par siltumnīcefekta gāzu emisijas apjomiem bijušas pārāk zemas, un pastāv liela iespēja, ka pasaule varētu sasilt par vairāk nekā četriem grādiem pēc Celsija, ja netiks pieņemti jauni pasākumi emisijas samazināšanai.

Ziņojumā skatīta globālās sasilšanas ietekme uz dažādām jomām, sākot no lauksaimniecības un ūdens resursiem un beidzot ar plūdu potenciālo ietekmi.

DienaWorldBank

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: