Eiropas klimata aizsardzības projekti

Izvēlieties Eiropas labākos risinājumus zemām oglekļa emisijām! Konkursā par labākajiem, klimatam draudzīgajiem projektiem piedalās arī Latvijas iniciatīvas.

Noslēdzis pirmais posms Eiropas labākā risinājuma meklējumos, kas mazinātu siltumnīcefekta gāzu emisijas.

Pienācis laiks balsot par uzvarētāju.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Konkurss par labāko klimata aizsardzības projektu aicināja visus ES radošākos prātus piedāvāt vērtējumam savas zemu oglekļa izmešu līmeni veicinošās inovācijas. Apbalvojumu saņems vispraktiskākie, visrentablākie un visefektīvākie risinājumi klimata jomā, kurus var izmantot arī citās Eiropas valstīs.

ES vides politikas komisāre Konija Hedegārda atzina: “Bija patiesi rosinoši konkursā redzēt tik daudz inovatīvu projektu — sākot no transporta risinājumiem ar zemu oglekļa emisiju un digitālām ierīcēm, lai atvieglotu ilgtspējīgu dzīvesveidu, līdz uzņēmumiem, skolām un mājām, kas ražo savu atjaunojamo enerģiju. Nu pienācis laiks sākt balsošanu, lai noskaidrotu, kurus JŪS atzīstat par labākajiem risinājumiem, lai radītu mums visiem tīkamu pasauli. Ar nepacietību gaidu brīdi, kad rudenī Kopenhāgenā apbalvošanas ceremonijā varēšu pasniegt balvas labākajiem konkursa dalībniekiem.”

Sākot ar 19. jūniju, sabiedrība tiešsaistes balsošanā varēs lemt par to, kuri desmit Eiropas projekti izvirzāmi nākamajam posmam. Šos projektus pēc tam izvērtēs komisāres Hedegārdas vadītā žūrija un atlasīs trīs finālistus, kuri saņems apbalvojumu Sustainia apbalvošanas ceremonijā Kopenhāgenā šā gada rudenī.

Viens finālists saņems galveno balvu — Eiropas mediju paketi. Uzvarētājam tiks dota iespēja izveidot profesionālu videofilmu, kas stāstīs par tā inovatīvo risinājumu, un tas saņems nozīmīgu mediju atbalstu sava sekmīgā projekta veicināšanai visā Eiropā.

Tā kā kampaņā īpaša uzmanība pievērsta Bulgārijai, Itālijai, Lietuvai, Polijai un Portugālei, nacionālais uzvarētājs tiks noteikts katrā no šīm piecām valstīm. Uzvarējušie projekti šā gada rudenī tiks iekļauti reklāmas stendu kampaņās attiecīgo valstu galvaspilsētās.

 Kas tālāk?

  • Sabiedrības balsošana vietnē http://world-you-like.europa.eu notiek no 19. jūnija līdz 19. augustam.
  • Trīs finālisti un galīgais uzvarētājs tiek paziņoti “Sustainia — Tev tīkama pasaule” apbalvošanas ceremonijā Kopenhāgenā 2013. gada 7. novembrī.

Priekšvēsture.

Konkurss ir daļa no Eiropas Komisijas visas Eiropas sabiedrības izpratnes veicināšanas kampaņas “Tev tīkama pasaule ar klimatu, kas tev patīk”, un tā mērķis ir veicināt praktiskus, inovatīvus un rentablus risinājumus klimata pārmaiņām.

Kopš kampaņas sākuma 2012. gada oktobrī tā ir piesaistījusi vairāk nekā 30 000 sekotāju sociālajos tīklos un vairāk nekā 160 partnerorganizāciju visā Eiropā un saņēmusi vairāku ievērojamu personu, tostarp ANO ģenerālsekretāra Pana Kimuna, kā arī apbalvojumus saņēmušo aktieru Kolina Fērta un Serhio Perisa-Menčeta, atbalstu.

Kampaņas partneris Sustainia ir starptautiska ilgtspējas iniciatīva, kuras goda priekšsēdētājs ir Arnolds Švarcenegers, un tās darbības mērķis ir meklēt un popularizēt īstenošanai gatavus risinājumus.

Pievienojieties debatēm un uzziniet vairāk: http://world-you-like.europa.eu/lv/ https://www.facebook.com/EUClimateAction https://twitter.com/EUClimateAction #worldulike

Vairāk informācijas par Sustainia balvām: http://www.sustainia.me/

Kontaktpersonas:

Stephanie Rhomberg, stephanie.rhomberg@ec.europa.eu, +32 2 298 72 78
Isaac Valero Ladron, isaac.valero-ladron@ec.europa.eu,  +32 2 296 49 71

Elita Plokste elita@olsen.lv +37129449957

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: