Eiroplūdi: Ungārija un Slovākija pievienojas apdraudētajām valstīm

Ungārijā izsludināts ārkārtas stāvoklis, jo ceturtdien paredzams straujš ūdens līmeņa pieaugums Donavā, kas apdraud Budapeštu. Tas apdraud arī vairākus Austrijas un Slovākijas pilsētas un reģionus.

Smagie plūdi trešdien tupina radīt haosu Eiropas vidienē, bet ūdens līmenis ūdenstilpnēs tuvojas rekordaugstai atzīmei. Kopš pagājušās nedēļas nogales bojā gājuši vismaz 17 cilvēki.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg

Plūdi Centrāleiropā izdzēsuši astoņu cilvēku dzīvības Čehijā, piecu – Vācijā, divu – Austrijā, vienu – Šveicē un vienu – Slovākijā.

Čehijā tūkstošiem mājsaimniecību valsts ziemeļu daļā palikušas bez elektroenerģijas un gāzes piegādes, kā arī bez dzeramā ūdens. Kopš plašo plūdu sākuma Čehijā evakuēti vairāk nekā 19 000 cilvēku.

Sagaidāms, ka trešdien Čehijas rūpniecības pilsētā Ūsti pie Labas ūdens līmenis pieaugs. Pilsētā, kas atrodas aptuveni 30 kilometrus no Vācijas robežas, savas mājas nācies pamest jau 3700 cilvēkiem. Applūdusi vietējā dzelzceļa stacija. Tiek prognozēts, ka ūdens līmenis Ūstos pie Labas pietuvosies 2002.gadā fiksētajam rekordam. Togad plašie plūdi Čehijā vien prasīja 17 cilvēku dzīvības.

Sagaidāms, ka no Ūstiem pie Labas ūdens masa plūdīs lejup pa straumi uz Vācijas austrumu daļu, kur stihijai gatavojas Elbas krastos esošās pilsētas, to vidū arī Drēzdene un Magdeburga.

Drēzdenē, kas atrodas netālu no Vācijas un Čehijas robežas, evakuēti vairāki simti cilvēku. Prognozes liecina, ka ūdens līmenis Elbā varētu sasniegt deviņus metrus.

Magdeburgā izsludināts ārkārtas stāvoklis. Atbildīgie dienesti ziņo, ka ūdens līmenis pilsētā no ierastajiem diviem metriem varētu pieaugt līdz teju septiņiem metriem, tādējādi pārspējot 2002.gadā fiksēto līmeni.

Delfi.lv, TVNETПервый канал,  euronewsru, Vesti.ru

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: