Divkāršs uzliesmojums uz Saules

Pēdējās dienās Saules ir manāmi atdzīvojusies – Saules plankumu kļūst arvien vairāk un tie paliek lielāki. Saules neredzamajā austrumu pusē 1.maijā notika spēcīgs uzliesmojums un Saules kononas masas (CME) izvirdums, bet pret Zemi vērstajā pusē M1.1 klases uzliesmojums.

Bet šodien stundas laikā notika divi spēcīgi Saules uzliesmojumi. Saules rietumu malā plankumu grupa AR1731 plkst.19:55 (pēc Latvijas laika) radīja M1.3 klases uzliesmojumu. Bet Saules austrumu malā jaunā plankumu grupa AR1739 plkst. 20:32 radīja spēcīgu  M5.7 klases uzliesmojumu un spēcīgu kononas masas (CME) izvirdumu.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg

Saules uzliesmojumi šobrīd ir izsaukuši R2 (vidēju) radiotraucējumu līmeni.

Xray_1m030513

Prognozes vel pagaidām netiek sniegtas, vai tas ietekmes Zemes ikdienu. Bet bonusā dotajā brīdī pret Zemi ir vērsts milzīgs Saules koronas caurums. No tā izplūstošais Saules vējš var summēties ar uzliesmojumu izsviesto Saules plazmu un pēc dažām dienām izsaukt magnētiskās vētras uz Zemes.

Jāpiebilst, ka jaunais Saules plankumu reģions AR 1739, kurš tuvākajās dienās pagriezīsies tieši pret Zemi, pēdējās trijās dienās jau paspējis radīt divus iespaidīgus uzliesmojumus.

NOAASpaceweather.comSkyywatcher88

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: