Zem Japānas ir tūkstošiem zemes garozas lūzumu

20130417_zemestrice_japana_2Jau rakstījām par postošo zemestrīci, kas naktī uz pagājušo sestdienu notika Avadzi (Awaji) salā, Japānā (Japānas zemestrīcē cieš cilvēki). Kā izrādās, šī negadījuma cēlonis varēja būt kāds, vēl līdz šim nezināms, zemes garozas lūzums.

“Līdzīgi, zinātniekiem vēl nezināmi, aktīvi zemes garozas lūzumi atrodas zem visas Japānas teritorijas un tie ir grūti konstatējami,” paziņojusi informācijas aģentūra KIODO, atsaucoties uz seismologu sniegto informāciju.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

 

20130417_zemestrice_japanaLīdzīga stipruma zemestrīce, kāda notika sestdien, var notikt jebkurā Japānas vietā un jebkurā brīdī, uzskata seismoarheoloģijas speciālists Akira Sangava.

Tiek uzskatīts, ka lūzums, kas izraisījis zemestrīci sestdien, ir salīdzinoši neliels, tā garums varētu būt tikai 10 kilometri. Pēc zinātnieku domām, Japānā varētu būt pat vairāki desmiti tūkstoši lūzumu, taču, tā kā tie ir  neliela izmēra, par  tiem uzzina tikai, kad notiek zemestrīce.

Iepriekšējā spēcīgākā zemestrīce Avadzi salā notika 1995.gadā, kad gāja bojā 6 000 cilvēku.

2 Responses to Zem Japānas ir tūkstošiem zemes garozas lūzumu

  1. Luīze says:

    dzīvot tur,kur kustas zeme, pēc manām domām, ir baigi ….

  2. Anonīms says:

    Zemestriice jau nevar nevienu notricinaat liidz naavei,nogalina tas,ko pasi cilveeki ir sabuuveejusi,sabruukot,un protams-okeaana tuvumaa-cunami,peec zemestriices…,traki…

%d bloggers like this: