Par “mata tiesu” no jauna cunami

20130417_japanZemestrīce, kas sestdien postīja Avadzi salu Japānā, šķiet, bija tikai prelūdija gaidāmajām seismiskajām aktivitātēm. Šorīt, laikā no 5:00 līdz 10:00 Rjukju (Ryukyu) salas satricināja vesela sērija spēcīgu pazemes grūdienu. Dažu stundu laikā reģistrētas vismaz 12 zemestrīces ar stiprumu no 4,4 līdz 5 ballēm.

Taču ar to japāņu nepatikšanas nebeidzās. Ap pusdienlaiku pienāca satraucošas ziņas no Japānas Klusā okeāna piekrastes, kur netālu no Mijake salas notikusi 6,2 balles stipra zemestrīce un tai sekojoši 4,4 līdz pat 6,2 balles stipri pēcgrūdieni. Satricinājumi bijuši tik spēcīgi, ka vairākās valsts prefektūrās to atbalss justa pat ar 5 ballu stiprumu. Šķiet, Japāna atradusies par “mata tiesu” no kārtējā cunami, – kaut trauksme netika izsludināta, vairākās piekrastes vietās reģistrētas jūras līmeņa svārstības.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

20130417_zemestrice_japana_3Divas stipras zemestrīces reģistrētas arī Honsju (Honshu) salā – 5,7 un 5,9 balles (Mijagi provincē, ko labi atceramies sakarā ar Fukušimas traģēdiju). Ziņu par postījumiem un cietušajiem nav, kaut nav šaubu, ka satricinājumi bijuši spēcīgi.

Jāpiezīmē, ka seismiskā situācija šobrīd ir nemierīga visā Āzijā.  Ķīnā reģistrēta 5 balles stipra zemestrīce, Turkmēnijā 4 balles, Dagestānā 4,9 balles, stipri pēcgrūdieni Irānā, stipras zemestrīces Indonēzijas arhipelāgā, no kurām visspēcīgākā notikusi Jaungvinejā vakar – ar spēku 6,2 balles.

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: