Uz Saules reģistrēts vel viens M klases uzliesmojums

Vakar vakarā plkst. 20:38 UTC (23:38 pēc Latvijas laika) Saules plankumu grupā AR1718 reģistrēts M3.3 klases uzliesmojums. Uzliesmojumam nebija tieši vērsts pret Zemi un tam bija impulsīvs raksturs – tas neizraisīja Saules koronas masas izvirdumu. Tā kā “zemieši” var brīvi uzelpot, jo šis notikums viņu dzīvi neietekmēs.

Pēc NOAA (ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvalde) prognozēm, pastāv 15% iespējamība ka šajās dienās uz Saules var notikt ekstrēmās X klases uzliesmojums un tas varētu būt vērsts pret Zemi.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg

M (stiprās) un X (ekstrēmās) klases uzliesmojumi uz Saules var izsaukt ģeomagnētiskos traucējumus uz Zemes ar visām izrietošajām sekās.

Zinātnieku aprindās pastāv absolūtas pretrunas prognozēs par Saules aktivitātes ciklu.

Pēc NASA zinātnieku domām Saules aktivitāte atjaunosies un šā gada nogalē gaidāms otrs Saules cikla aktivitātes maksimums. Tikmēr Krievijas zinātnieki šajās dienās nākuši klajā ar paziņojumu, ka Saules aktivitāte neatjaunosies – Повышения солнечной активности в 2013 году не будет.

Tā ka īsti nevar saprast, kuri no viņiem patiešām ir zinātnieki, bet kuri parasti “mudaki”. Pats skumjākais, ka šīs krasās zinātnieku pretrunas vērojamas visās sfērās – klimatoloģijā, ģeoloģijā utt. Šos bezatbildīgos viltus pareģus un antivaroņus sen jau laiks izkārt “kauna zālē” un atņemt tiem zinātniskos grādus, lai izjūt atbildību par savām prognozēm.

Atgādinājumam: Šodien (visticamāk ka uz vakara pusi) uz Zemes gaidāmā vidēji spēcīga G2 kategorijas magnētiskā vētra, kuru izsauks aizvakardienas M6.5 klases uzliesmojums uz Saules. Skat. Saules aktivitāte pieaug – plankumi un uzliesmojumi.

MrSkywatcherSkyywatcher88

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: