Saules aktivitāte pieaug – plankumi un uzliesmojumi

PAPILDINĀTS↓ 19:00

Šodien uz Saules reģistrēts pret Zemi vērsts spēcīgās M6.5 klases uzliesmojums. Uzliesmojums noticis 0716 UT (10:16 pēc Latvijas laika) un tā vaininieks ir liela plankuma grupa AR1719.

Spaceweather.com vakar ziņoja, ka pēdējo 48 stundu laikā ir izveidojušās divas jaunas lielas plankumu grupas AR1718 un AR1719, kuras šobrīd ir tieši vērstas pret  Zemi un spējīgas radīt M klases uzliesmojumus.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg

XrayBL

Lai gan “officiālās ” iestādes vel prognozes nesniedz, uzliesmojuma radītās sekas – magnētiskās vētras visticamāk jutīsim ap 14.aprīli un ja laika apstākļi ļaus varbūt pat Latvijā varēs novērot ziemeļblāzmas.

Iepriekšējais M klases  uzliesmojums notika 5.aprīlī, tas gan nebija vērsts pret Zemi – Spēcīgs uzliesmojums uz Saules. Šobrīd pazīmes liecina ka Saules aktivitāte tomēr atgriežas un NASA zinātniekiem var izrādīties taisnība par iespējamiem diviem Saules cikla aktivitātes maksimumiem – Saules maksimumu gaidot.

SpaceWeather.com, NOAASkyywatcher88

19:00

Parādījušās pirmās prognozes kad Saules daļiņu plūsma sasniegs Zemi. ASV Nacionālā okeānu un atmosfēras administrācija (NOAA) prognozē, ka magnētiskās vētras uz Zemes sāksies 14.aprīlī ap 2 naktī, pēc Latvijas laika.

Vel jāatzīmē, ka uzliesmojumu pavadīja vidēji spēcīga Saules radiācijas vētra (S2 līmeņa) un radiotraucējumi (R2 līmeņa).

5 Responses to Saules aktivitāte pieaug – plankumi un uzliesmojumi

 1. Luīze says:

  ak tāpēc vakar nevarēja kepiņas pavilkt un deguns sitās gar zemi

  • “Īstā jautrība” (magnētiskās vētras) gaidāma tikai rīt uz vakarpusi, tad gan kāds varbūt sāks vilkt asti pa zemi… 😉

   • Luīze says:

    man kaut kā,esmu novērojisi, ir tiešsaiste ar Sauli 🙂 kā tur kaut kādi uzliesmojumi tā es slikti jūtos,nav nemaz jāgaida,kad atnāks līdz Zemei

   • Vispār pirmās uzreiz pēc Saules uzliesmojuma uz Zemes sākas protonu vētras. Šobrīd tās ilgst jau trešo dienu. Neesmu gan nekur atradis aprakstu par to ietekmi uz cilvēku veselību.

 2. Atbalsojums: Uz Saules reģistrēts vel viens M klases uzliesmojums | Citāda Pasaule

%d bloggers like this: