Spēcīga seismiskā aktivitāte visā pasaulē

klusa okeana joslaPēdējo 24 stundu laikā pasaulē notikušas vairākas spēcīgas zemestrīces, kuru stiprums pārsniedzis 5 balles.

Piektdien, 5.aprīlī: Samoa salās 5 balles; Krievijas Tālo austrumu Piejūras reģionā – 6,2 balles; Sumatras sala Indonēzijā – 5,5 balles; Hokaido sala Japānā – 5,1 balles; Papua-Jaungvineja – 5,2 balles; Ivaki Japāna – 5,4 balles; Afganistāna – 5,4 balles.

Šonakt: Tālo austrumu Piejūras apgabals Krievijā – 5,9 balles. Pirms 2 stundām – Papua-Jaungvineja – 7 balles.

Turklāt pēdējā diennaktī reģistrēti 11 pazemes grūdieni ar stiprumu no 4,1 līdz 4,9 ballēm. Vairums no tiem – Indonēzijas reģionā.

Visi seismiskie notikumi reģistrēti tā saucamajā Klusā Okeāna Uguns joslā. Pastiprinājusies arī vulkānu darbība.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg

 

Kopš marta beigām aktivizējies Etnas vulkāns Sicīlijā, Paganas salas vulkāns Klusajā okeānā, Kamčatkas vulkāni, Rokatenda Indonēzijā, Popokatepetls Meksikā. Nemierīga situācija arī Islandē.

Lavas straumas no Kamčatkas vulkāna “Ploskij Tolbačik”

Atkal pastiprinājusies vulkāna Etna darbība

5 Responses to Spēcīga seismiskā aktivitāte visā pasaulē

 1. Anonīms says:

  Maz ko no tā visa saprotu,tāpēc lūdzu zinātājus man izskaidrot,raugi,Etna,Popokatepels ik pa laikam ir nemierīgi,Islandē zemestrīces nav nekas neparasts.Vai šoreiz zeme ir mazliet nemierīgāka ka ierasts?

  • Neesmu seismologs, taču man šķiet, ka ir mazliet nemierīgāk, nekā parasti, jo šoreiz visi tie vulkāni pamostas vienlaicīgi un arī samērā stipras zemestrīces vienlaicīgi notiek dažādās vietās; domāju, ka aktivitāte patiešām pieaug.

 2. ieva says:

  zeme dzīvo.

 3. DinoR9 says:

  domājot par saules aktivitāti un zemestrīcēm, pēc plazmas izvirduma liekas ir palielinājušās zemestrīces.
  dzirdējis, ka magnētiskās nobīdes var ietekmēt zemes magnetosfēru, izraisot griešanās as nobīdi un zemes klātņu pārbīdi.

 4. sarkanakmens says:

  Gan jau atkal gaisa telpu virs Eiropas varēs vērt ciet, ja pamodīsies vulkāns Islandē. 🙂

%d bloggers like this: