Krusas graudi sadragā jumtus Vjetnamā

20130330_krusa_2Droši vien katrs no mums ir uz savas ādas izbaudījis tādu dabas parādību kā krusa. Pie mums krusas graudiņi parasti ir nelieli, tikai dažus milimetrus diametrā, – bet arī tad to sitieni nav diez ko patīkami. Ja krusas graudu izmērs palielinās līdz 1 cm, tad jau ir pietiekami nopietni, lai nopostītu plēves siltumnīcas mazdārziņos un sakapātu kultūraugu stādījumus.

Tāpēc varam iedomāties, ar kādu stihijas spēku pirms divām dienām saskārās Vjetnamas provinces Laokajas (Lao Cai) iedzīvotāji, kad no debesīm sāka birt 5 līdz pat 10 cm lieli ledus gabali. Kaut arī krusas stihija plosījās tikai 20 minūtes, pa šo laiku tika sadragāti jumti 10 000 mājām, 26 cilvēki hospitalizēti ar nopietnām galvas traumām, izpostīti sējumi un dārzi.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg

Ziemeļvjetnamā krusa ir visai raksturīga parādība marta otrajā pusē. To izraisa atmosfēras cirkulācijas procesi kalnu nogāzēs, kas rada varenus gubu lietus mākoņus, – to virsotnes sniedzas pat stratosfērā – 16-18 km augstumā. Šogad atmosfēras procesi ir daudz aktīvāki, un meteorologi brīdina, ka stihija var atkārtoties.

One Response to Krusas graudi sadragā jumtus Vjetnamā

  1. Mulkari says:

    Kad esi vaļējā laivā ezerā tālu no krasta vai lielā pļavā un tāda krusa uznāk tad varētu būt jautri.

%d bloggers like this: