Karstuma upuri Izraēlā

israelKamēr Eiropas austrumos trako sniegputeņi, tikmēr netālajos Vidusjūras reģionos jau pilnā sparā valda vasara. Īpaši tas sakāms par Izraēlu, kur karstums pārsniedz +30 grādus. Samērā neapdomīgi šādā ekstrēmā karstumā uzvedušies sportisti, un tas nav palicis bez sekām. 15.marta skrējiena laikā gājis bijā viens, bet slimnīcās smagā stāvoklī nogādāti 15 cilvēki.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Kaut arī Izraēlas Veselības aizsardzības ministrija brīdinājusi par draudošajām briesmām, galvapilsētas Telavivas mērija ignorējusi šos brīdinājumus un atļāvusi rīkot ikgadējo masu skrējienu 15.martā. Tiesa, ieplānotais maratons pārcelts uz 22.martu, un piektdien sporta cienītājiem tika piedāvātas 4, 10 un 21 km distances.

Skrējienā piedalījās 15 tūkstoši cilvēku, un daudziem no viņiem tas gandrīz kļuva liktenīgs. Gaiss bija karsts un īpaši sauss, tuksneša vēju („šaraf”) iespaidā. Temperatūra pusdienlaikā sasniedza +34 grādus, pie gaisa mitruma tikai 19-25%.

Drīz vien pēc starta sāka pienākt ziņojumi par pirmajiem cietušajiem. Viens no skrējējiem, 29 gadus vecais Mihaēls Mihaelovičs, profesionāls karavīrs, nomira trasē. Vēl 15 dalībnieki kritiskā vai ļoti smagā stāvoklī tika nogādāti slimnīcās (4 no viņiem – komas stāvoklī). Vēl 20 cilvēki nonāca slimnīcās visēji smagā stāvoklī, bet medicīniskā palīdzība bez hospitalizācijas tika sniegta 50 skrējiena dalībniekiem.

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: