Indija tuvojas ekoloģiskai katastrofai

india_pollution_1Indija šobrīd ir pārkāpusi to “sarkano robežu”, aiz kuras ekoloģiskā katastrofa kļūst neizbēgama.

Kā ziņo ekologi, tikai 20% no visa notekūdeņu apjoma šīs valsts apdzīvotajās vietās nokļūst attīrīšanas iekārtās. Pārējie 80% – 32 miljoni (!) tonnu gadā – “pa tiešo” ieplūst upēs un citās ūdenskrātuvēs, caur augsni iesūcas gruntsūdeņos, saindējot dzeramo ūdeni.

Kā liecina kontroles institūciju dati, Indijā tikai 2% apdzīvoto vietu ir attīrīšanas iekārtas. Tam visam klāt vēl nāk neiedomājami augsts toksiskais piesārņojums no nelielām fabrikām un rūpnīcām. Analīzes uzrāda, ka visā valsts teritorijā nitrātu līmenis ūdenī ir daudzkārt augstāks par pieļaujamo normu.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Ar savu attieksmi pret ūdens attīrīšanu, valsts šobrīd rada ārkārtīgi bīstamu “ūdens bumbu”, kas kuru katru dienu var india_pollution_3“uzspridzināt” nācijas veselību. Situāciju pasliktina tas, ka ir ļoti vāja likumdošanas bāze dabas resursu aizsardzības jautājumos, strauji pieaug pilsētu apdzīvotība. Turklāt vairums indiešu ir absolūti vienaldzīgi pret vides aizsardzību un pat nesaprot, cik svarīgi ir saglabāt tīrus savus ūdens resursus, jo trūkst atbilstošas izglītības.
Tam visam jāpieskaita arī vides piesārņošana ar cietajiem atkritumiem un augstais gaisa piesārņojuma līmenis. Nākotnes izredzes Indijai, kurā dzīvo 1,2 miljardi cilvēku, jeb vairāk kā 1/7 visas pasaules iedzīvotāju, ir gauži drūmas. Taču nācija to neapzinās un strauji turpina iznīcināt paši savu dzīves vidi.

india_pollution_4

 

 

 

 

 

 

 

india_pollution_5

 

 

 

 

 

 

 

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: