Aukstums pieņemas

meteo_20130307Kā jau bija prognozēts, arktiskās gaisa masas, kas sagādājušas bargu salu Krievijā, arī Latvijai atnesušas polāro elpu. Nepatīkami, bet fakts – pirmais pavasara mēnesis šogad drīzāk līdzinās dziļai ziemai.

Turklāt aukstums turpina pieņemties spēkā. Naktī uz pirmdienu, 11.martu, termometra stabiņš Liepājā noslīdēs līdz -15 C (gandrīz šīs ziemas rekords!), bet Daugavpilī līdz -21 C.

Autora piezīme: Vēli un auksti pavasari Latvijā nav retums, un gandrīz 50% Lieldienu sagaidām ar lielāku vai mazāku sniega segu. Ja nemaldos, 2006.gada 1.martu centrālā Kurzeme sagaidīja ar -30 grādu salu. Bet pirms apmēram 18 gadiem Lieldienās sniega sega bija vēl biezāka kā šobrīd, un sniegs mežos turējās vēl līdz maija sākumam – daži pat puspajokam prognozēja, ka papardes zieda meklēšana varot neizdoties aiz tam, ka zem papardēm sniegs būšot palicis arī pa Līgo svētkiem. Šīs baigās prognozes, protams, nepiepildījās, un vasara bija, kādai tai jābūt.

Ir bijuši arī agri un ļoti silti pavasari. Atceros, ka pirms vairākiem gadiem aprīļa beigās bija īsti vasarīgs karstums, ezeros jau bija atklāta peldsezona un visas lapas bija izplaukušas. Toties vasara bija pēc tam “galīgi nekāda”.  Tā nu pie mums ir ar tiem laika apstākļiem…

 

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: