Igaunijā darbu sāk elektrouzlādes staciju tīkls

esti_elektro_2Kamēr latvieši, grimstot pašapmierinātībā, stāsta anekdotes par igauņu lēnīgumu, mūsu ziemeļu kaimiņi neliekas par smējējiem ne zinis, bet cītīgi strāda. Un skat, pirms diviem gadiem solītais elektroautomobiļu “uzpildes staciju”‘ tīkls ir gatavs!

Nav nekāds jaunums, ka auto, kas dārgās degvielas vietā darbojas ar elektropiedziņu, ir viens no nākotnes pārvietošanās modeļiem. Tomēr līdz šim galvenais šķērslis tā ieviešanai masveida lietošanā bijis mazais iespējamais nobraukums ar vienu akumulatora uzlādi, kā arī uzlādes staciju trūkums.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Šobrīd Igaunijas izveidotajā tīklā ir 165 stacijas, kas izvietotas viena no otras ne vairāk kā 60 km attālumā. Par uzlādes pakalpojumiem, protams, ir jāmaksā. Tiek piedāvāti dažādi pakalpojumi un dažādas ir arī uzlādes cenas – 2,50 līdz 5 eiro. Taču, ja klients samaksā uzreiz 30 eiro, par šo naudu iespējams bez maksas uzlādēties visas valsts teritorijā veselu mēnesi!

esti_elektroPatlaban uzstādītā  aparatūra nodrošina 90% baterijas uzlādi mazāk kā 30 minūtēs.

Uzlādes staciju tīkla izveide sākās vasarā. Pēc oficiāliem datiem pa Igaunijas autoceļiem jau pārvietojas vairāk kā 600 automobiļu, kas darbojas tikai ar elektropiedziņu.

 

 

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: