Dzīvnieki ienāk pilsētās. 4.epizode (Video)

No Melburnas priekšpilsētas iepirkšanās centra autostāvvietas jumta izglābts valabiju šķirnes ķengurs, kurš jau atradies uz autostāvvietas jumta malas un gatavojies nāvējošam lēcienam.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Mazo valabiju no drošas nāves šķīris tikai viens solis – viņš jau atradies uz Donkasteras priekšpilsētas Westfield iepirkšanās centra autostāvvietas jumta malas, kad dzīvnieku aizsardzības dienesta Wildlife Victoria darbinieki mēģinājuši viņu noķert. Ja ķengurs nolēktu no 50 m augstā jumta zemē, viņš, visticamāk, nebūtu vairs starp dzīvajiem.

Autostāvvietā lēkājošo ķenguru pamanījuši vietējie iedzīvotāji, kas par noklīdušo dzīvnieku ziņojuši atbildīgajam dienestam. Lai noķertu valabiju, seši Wildlife Victoria darbinieki uz autostāvvietas jumta izvietoja tīklus, cenšoties atturēt dzīvnieku no nolēkšanas no jumta. Vienā brīdī valabijam bijusi izvēle – lēkt no 50 m augstā jumta vai turpināt lēkāt pa autostāvvietu. Dzīvnieks izvēlējies autostāvvietu. Valabijam Wildlife Victoria darbinieki iešāvuši trankvilizatoru, dzīvnieks vēlāk nogādāts patversmē, kur vairākas dienas tiks novērots, bet tad palaists brīvībā.

Lēkājot pa autostāvvietas betona grīdu, valabijs savainojis kājas, taču viņa atveseļošanās izredzes esot labas, skaidroja viens no dienesta darbiniekiem. „Mums palaimējās, ka tas bija valabijs, ja tas būtu lielais ķengurs, būtu četras piecas reizes ļaunāk,“ pieļāva dienesta pārstāvis Manfreds Zabinskas. Viņš skaidroja, ka ķenguri, kuri ganās pilsētas parkos, mēdz nonākt šādās dzīvniekiem nepiemērotās vietās, jo viņus sāk dzenāt suņi, kurus pastaigas laikā no saites vaļā palaiž viņu saimnieki. Atrodoties uz jumta malas lielais ķengurs, atšķirībā no valabija, visticamāk, būtu nolēcis zemē, skaidroja M.Zabinskas.

DienaNTDRussian

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: