Dzīvnieki ienāk pilsētās. 2.epizode

Hopkinsvilas iedzīvotāji (ASV Kentuki pavalsts) uz savas ādas dabūjuši izbaudīt Hičkoka šausmu trillera “Putni” priekšnojautas. Milzīgi bari lidoņu pēkšņi “okupējuši” pilsētu. Tiesa, cilvēkiem neviens neuzbruka, taču paniku izraisīja gan cilvēku, gan mājdzīvnieku vidū. Nemaz jau nerunājot par putnu mēslu kaudzēm…

“Kad putni paceļas gaisā, viņi pat aizsedz saules gaismu. Man šķiet, ka viņu te ir miljoni,” – tā dalījies savos iespaidos aģentūrai Reuters vietējais iedzīvotājs Viljams Tērners. Visticamāk, lielā spārnaiņu kolonija grasās palikt pilsētā līdz pat ziemas beigām. “Šī bijusi silta ziema, augsne nav paspējusi sasalt, tāpēc putniem ērti baroties”,-  paskaidroja vietējās ekologu organizācijas pārstāvis Deivids Čailzs.

Tiek liela daudzuma putnu atrašanās pilsētā tomēr draud ar reālām briesmām iedzīvotāju veselībām. Izrādās, ka putni ir histoplazmozes infekcijas pārnēsātāji, kas apdraud ne tikai cilvēkus, bet var izraisīt mājdzīvnieku, piemēram, suņu nāvi. Baktērijas, kas nonāk augsnē kopā ar putnu mēsliem, var saglabāties pat vairākus gadus.

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: