Čeļābinskas meteorīts: 10 sekundes glāba no kodolkatastrofas (Video)

PAPILDINĀTS↓ (22:30)

Обломок из деревни ДепутатскоеKrievijas ziņu kanāls NTV.ru dikti svarīgi paziņoja ka atrastas virs Čeļābinskas uzsprāgušā objekta atliekas un ar lidmašīnu nogādātas uz Maskavu ekspertu analīzei. Lielākais gabals no tiem gan esot tikai 3 mm diametrā.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Pēc pēdējiem datiem, atrastās daļiņas ir izanalizētas un apstiprināts ka tas ir bijis parasts akmens meteorīts, bet pēc sastāva hondrīts, ar 10% dzelzs piejaukumu.

Akmens meteorīti ir pelēki un sastāv no silikātiežiem ar niķeļdzelzs piejaukumu. Tie sastāda ~ 92 % no visiem meteorītiem. Vairums akmens meteorītu satur nelielas, apaļas akmens lodītes – hondras. Lielākā akmens meteorītu daļa ir hondrīti, bet pārējie – ahondrīti.

Bet tikmēr pienāk ziņas, ka visā Čeļābinskas apgabalā 100 kvadrātkilometru platībā atrod dīvainus akmentiņus ar magnētiskām īpašībām un gadās arī lielāki eksemplāri.

Ja sprādziens notiktu 10 sekundes vēlāk, sprādziena epicentrā nonāktu rūpnīca «Маяк» kur ražo kodolieroču komponentes, ja vel dažas sekundes vēlāk tad epicentrā nonāktu ķīmisko ieroču pārstrādes rūpnīca «Щучье», kur glabājas desmitiem tonnu nāvējošu vielu un sekas būtu ne mazāk postošas kā kodolsprādziena gadījumā.

NTV.ru ziņo, ka NASA esot vēlreiz pārvērtējusi meteorīta sprādzienu un paziņojusi ka tā jauda bijusi 500 kilotonnas. Tātad lielākā nekā visā Otrajā Pasaules karā uzspridzināto sprāgstvielu jauda kopā un 30 reizes lielāka par atombumbas sprādzienu Hirosimā. Bet tā lielums pārvērtēts no 17 uz 55 metriem, tātad lielāks par slaveno asteroīdu 2012 DA14.  Bet Zemes atmosfērā bolīds ielidojis ar ātrumu 30km/s.

 Oriģinālraksts šeit: NASA заново оценило взрыв огненного болида над Челябинском.

Nu gan lej 😀

Pagājušās diennakts laikā mediķu palīdzība bija nepieciešama vēl aptuveni 100 cilvēkiem, tādā veidā cietušo skaits pieaudzis līdz 1240.

Meteorīts esot gandrīz notriecis pasažieru lidmašīnu, kura sprādziena brīdī piezemējās Čeļābinskā.

Телекомпания НТВ, Vesti.ru

One Response to Čeļābinskas meteorīts: 10 sekundes glāba no kodolkatastrofas (Video)

  1. Luīze says:

    Ļoti smieklīgi,ka speciālisti nespēj neko precīzi pateikt. ;0

%d bloggers like this: