Virs Urāliem uzsprāgst meteorīts – oficiālā versija (Video)

Krievijā virs Urālu reģiona, kas atrodas aptuveni 1 500 kilometrus uz austrumiem no Maskavas, piektdienas rītā eksplodējis meteorīts. Sprādziena triecienvilnis un meteorīta atlūzas izraisījušas postījumus un ievainojušas cilvēkus. To apliecinājušas arī Krievijas amatpersonas.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Krievijas mediji ziņo, ka Čeļabinskas pilsētā novēroti mobilo sakaru traucējumi un veikta daļēja evakuācija. Vietējās varasiestādes ieviesušas pastiprinātu svarīgāko pilsētas iestāžu apsardzi un aktivizētas Krievijas Ārkārtas ministrijas vienības.

Ministrija informē, ka virs Urāliem fiksēts nevis meteorītu lietus, kā ticis ziņots iepriekš, bet gan meteorīts, kas sadedzis atmosfēras zemākajos slāņos un sadalījies gabalos. Apgabalā neesot konstatēts paaugstināts radiācijas fons. Meteorīts redzēts plašās teritorijās Sverdlovskas apgabalā. Sprādzienu novērojuši pat Jekaterinburgas iedzīvotāji.

Lielākie meteorīta atlūzu izraisītie postījumi piedzīvoti Dienvidurālos, raksta Newsru. Čeļabinskā dzirdēti vairāki sprādzieni, bet mājām izsisti logi, cietušas arī automašīnas. Meteorīta atlūzas trāpījušas arī atsevišķām rūpnīcām.

Patlaban zināms, ka nopietnus ievainojumus guvuši vismaz četri cilvēki, kurus savainojuši izsisto stiklu gabali. Varasiestādes ziņo, ka vēl daudzi cilvēki meklējuši palīdzību saistībā ar sasitumiem un līdzīgām traumām. Eksperti skaidro, ka pieredzētais – ar meteoru plūsmu nesaistīts meteorīts – ir reta parādība. Debess ķermenis nesasniedzot zemi uzsprādzis atmosfērā, tāpēc to varējuši redzēt iedzīvotāji plašā Urālu apgabalā.

Jāpiezīmē, ka šovakar zemeslodei rekordtuvu (27 līdz 28 tūkstošu kilometru attālumā) garām palidos asteroīds 2012DA14. Šis attālums ir tuvāk nekā ģeostacionāro satelītu orbītas, kur atrodas zemes mākslīgie pavadoņi, kas nodrošina sakarus un satelīttelevīzijas signāla retranslāciju.

DB.lvПервый каналRussiaTodayMiscLifex, Vesti.ru

7 Responses to Virs Urāliem uzsprāgst meteorīts – oficiālā versija (Video)

 1. guntiszarins says:

  Cik noprotams, sprādzienu nav izraisījis šovakar gaidāmais asteroīds 2012DA14. Tas nozīmē, ka (1) pret neliela izmēra asteroīdiem mēs neesam pasargāti, jo nebija nekādas informacijas, ka Zemei tuvotos vēl kāds objekts (2) Apgalvojumi, ka 65 metrus lielā 2012DA14 sadursme ar Zemi būs bez sekām, ir pārsteidzīgi un pārāk optimistiski. Atliek vienīgi cerēt, ka 2012DA14 trajektorija tiešām būs tāda, kā aprēkināts. Ja Zemes un asteroīda rezultējošais ātrums ir 15 kilometri sekundē, pat mikroskopiska novirzīšanās no kursa var izrādities liktenīga.

  • Jānis says:

   Diez vai vai tā ir gluži sakritība, ka 2 ievērojami objekti gandrīz vienlaicīgi pietuvojas Zemei. Pastāv versija ka meteorīts kurš uzsprāga virs Čeļābinskas ir no asteroīda 2012DA14 šleifa, kurš pats Zemei pietuvosies vakarā ap 21:25. Iespējams ka šodien varam sagaidīt vel kādu analoģisku notikumu, citā pasaules malā.

   Protams ka oficiālās iestādes to noliedz.

   • guntiszarins says:

    Vai tas nevarētu nozīmet, ka 2012DA14 ir sadalījies? Tādā gadījumā gaidāmo trajektoriju fiksēt vairs nav iespējams…

  • Jānis says:

   Šaubos ka asteroīds būtu sadalījies. Bet ja tā arī būtu, mēs par to uzzināsim tikai tad kad tas nokritīs.

   Iespējams ka uzsprāgušais meteorīts jeb bolīds bija tikai asteroīda šķemba.

   No Vikipēdijas:

   Par meteorītiem sauc arī asteroīdu šķembas, kas savulaik atradušās kādu lielu asteroīdu sastāvā. Asteroīdiem sašķeļoties kādas sadursmes dēļ, to šķembas izkliedējas kosmosā, no kā arī radušies meteorīti. Kad tas nonāk atmosfērā, gaisa pretestība liek ķermenim tiekties augšup un tādējādi izstarot gaismu, kā rezultātā veidojas bolīds, kurš izskatās kā meteors vai krītoša zvaigzne.

 2. sarkanakmens says:

  Pasaules galam vajadzēja būt 2012. gadā, izskatās, ka maiji nedaudz kļūdijās ar matematiskiem aprēķiniem. 😀

 3. vilks says:

  2012 DA14 nāk no dienvidiem. Ja tam būtu atlūzas, arī tās lidotu paralēlā kursā un varētu trāpīt tikai dienvidu puslodē. Čeļabinskas meteorīta video redzams, ka tas lidoja pretējā virzienā, no ziemeļiem. Tātad tomēr sagadīšanās.

  • Jānis says:

   Spriežot pēc video un informācijas no Krievijas avotiem tas lidoja nevis no ziemeļu bet gan austrumu puses

%d bloggers like this: