Meteorīta (bolīda) sprādziena sekas (Video, Foto)

Krievijā virs Urālu apgabala šorīt no rīta novērots bolīda sprādziens, kura atlūzas nobirušas pār Čeļabinskas reģionu, bet ar sprādziena vilni 6 pilsētās izsisti ēku stikli un bojātas ēku konstrukcijas. Pēc pēdējām ziņām, sprādziena rezultātā cietuši aptuveni 1000 cilvēku. 112 cietušie ir hospitalizēti. 10 cilvēku traumas klasificētas kā smagas un vidēji smagas.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Meteorīta masa pirms tā ieiešanas atmosfērā bijusi 10 tonnu, tā enerģija sasniegusi vairākas kilotonnas, bet ātrums 20 kilometrus sekundē, tā piektdien notikušo dabas fenomenu novērtēja Krievijas Zinātņu akadēmijas speciālisti. Precīzākus aprēķinus speciālisti sola pēc visas pieejamās informācijas saņemšanas.

Ārkārtas situācijas ministrijas amatpersonas norādīja, ka zemi ir sasniegušas nenozīmīgas meteorīta atlūzas, kuras nokritušas mazapdzīvotā apvidū Satkas pilsētas apkārtnē. Savukārt Iekšlietu ministrija vēstīja, ka meteorīts nokritis 80 kilometrus no Satkas un ir atrasts.

Un nedaudz jautrībai… 😀

RussiaTodaychelyabinsk.ruzyalt.livejournal.com, Ria Novosti, Delfi.lv

4 Responses to Meteorīta (bolīda) sprādziena sekas (Video, Foto)

 1. Да, почта России доставит так доставит. 😀

  • Jānis says:

   Aga, dostavila. 😀
   Vecherom obeshaet boljshoi gruz. Gde tolko nash Ural propal?

 2. sarkanakmens says:

  Foršas bildes! 🙂 Man patika izskanējusī doma, ka meteorīts tuvojās zemei un vēsā mierā vēl kādi tā pavadoņi var uzkrist uz zemi. Cerams, ja kaut kas kritīs, tas iekritīs okeānā.

  • Jānis says:

   Nu tādas tur internetā mētājas tās bildes 😀
   Vispār jau tuvojas asteroīds un pēc scenārija nav paredzēts ka tas nokritīs. Bet par to meteorīta izcelsmi domas dalās. Vieni saka ka krišanas virzieni nesakrīt, bet jebkurā gadījumā tad tā ir liela sakritība.

%d bloggers like this: