ASV uzsnigusi līdz pat 97 cm bieza sniega sega (Video)

ASV ziemeļaustrumu piekrasti daudzviet zemi pārklāja bieza sniega sega, kura svārstījās no dažiem centimetriem līdz pat nepilnam metram.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Piemēram, Ņujorkas Centrālparkā vētras laikā uzsniga 20,6 centimetrus bieza sniega kārta, Portlandā sniega sega sasniedza 75 centimetrus, bet Konektikutas štata Mailfordas pilsētā pat 97 centimetrus. Vēja brāzmas daudzviet sasniedza nepilnus 40 metrus sekundē.

Spēcīga sniega vētras dēļ slēgtas skolas, traucētā elektroapgāde vairāk nekā 655 tūklstošiem patērētāju, kā arī paralizēta gan gaisa, gan sauszemes satiksme. Tiek vēstīts par diviem bojāgājušajiem.

Masačūsetsas štata gubernators Divals Patriks ir izdevis rīkojumu uz laiku apturēt jebkādu satiksmi uz štata ceļiem, pārkāpējiem draudot ar cietumsodu. Satiksme apturēta arī Rodailendā. Daudzviet ieputinātas uz ceļiem palikuši simtiem automašīnu.

Spēcīgajai snigšanai mitējoties, sestdien Ņujorkas lidostās atsākās gaisa satiksme, lai gan lidmašīnās izlidoja ar kavēšanos.

Ņujorkas Lagvardija, Džona Kenedija un Ņuarka lidostās visi reisi tika apturēti piektdien, kad sākās spēcīga snigšana un vējš, bet sestdienas rītā pēc vietējā laika (sestdienas pēcpusdienā pēc Latvijas laika) lidostās nolaidās pirmās pasažieru lidmašīnas.

Tomēr kopumā sestdien Jaunanglijas reģionā ASV ziemeļaustrumu piekrastē atcelti vairāk nekā 2000 reisu, jo spēcīgais vējš turpināja plosīties un tika veikti sniega tīrīšanas darbi. Kopš piektdienas kopumā atcelto reisu skaits pārsniedzis 5300.

Arī Bostonas Logana lidostā gaisa satiksme ir apturēta, jo iekavējušies sniega tīrīšanas darbi. Bostona, kur vētras laikā sniega sega kļuva par 54 centimetriem biezāka, apturēta arī vilcienu un sabiedrisko autobusus satiksme.

TVNETAssociatedPress, Vesti.ru

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: