Zālamana salu reģionā notikusi 8 magnitūdas spēcīga zemestrīce (Ilustratīvais materiāls)

Zālamana salu reģionā trešdienas naktī notika spēcīga zemestrīce ar stiprumu 8,0 magnitūdas, kura iepējams izraisījusi Klusā okeāna cunami ar postošu potenciālu, paziņoja Klusā okeāna Cunami brīdinājumu centrs.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Zemestrīce notika 5,8 kilometru dziļumā pie Santakrusas salām, kuras pagājušonedēļ skāra vairākas stipras zemestrīces.

Zemestrīces izraisīts pusotru metru augsts cunami vilnis sasniedza Zālamana salu arhipelāga Santakrusas salas, applūdinot Latas lidostas skrejceļu un izpostot vai sagraujot 60 līdz 70 mājas četros ciemos.

Santakrusas salās gāja bojā viens zēns, trīs gados vecas sievietes un viens gados vecs vīrietis. Vēl nav noskaidrots, vai viņu nāvi izraisīja zemestrīce vai cunami.

Sakari ar Santakrusas salām ir apgrūtināti to nomaļā novietojuma dēļ, un varas iestādes vēl turpina noskaidrot precīzu upuru skaitu un postījumus.

Energy Map

Zemestrīcei sekoja vairāki pēcgrūdieni ar stiprumu 6,4 un 6,6 magnitūdas.

Par cunami tika brīdināti piekrastes rajonu iedzīvotāji Jaunkaledonijā, Vanuatu, Nauru, Papua-Jaungvinejā, Tuvalu, Fidži, Kiribati un citās tuvumā esošās Klusā okeāna salās. Iespējamam cunami gatavojās arī Havaju salu, Jaunzēlandes un Indonēzijas iedzīvotāji, bet tas neapdraud Austrāliju.

Travel Time Map

2007.gadā cunami pēc 8,1 magnitūdas zemestrīces prasīja vismaz 52 cilvēku dzīvības Zālamana salās un atstāja tūkstošiem cilvēku bez pajumtes.

TVNET, NOAA, USGS, RSOE EDIS

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: