Pie Fukušimas AES nozvejotajās zivīs radiācijas līmenis 2540 reizes pārsniedz atļauto normu

Japānā pie 2011.gadā kodolavārijā cietušās Fukušimas atomelektrostacijas nozvejotajās zivīs konstatēts rekordaugsts radiācijas līmenis, kas 2540 reizes pārsniedz atļauto normu, piektdien paziņojis Fukušimas AES apsaimniekotājs «Tokyo Electric Power Company» (TEPCO).

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Noķertajās zivīs konstatēti 254 000 bekerelu radioaktīvā cēzija uz kilogramu, kas ir 2540 reižu vairāk nekā valdības noteiktais līmenis.

Zivis tika noķertas ostā atomelektrostacijas teritorijā, informēja TEPCO preses pārstāvis.

2011.gada 11.martā Japānu satricināja deviņas magnitūdas spēcīga zemestrīce, kurai sekoja katastrofāls cunami, kas brāzās pāri valsts ziemeļaustrumu piekrastei, nodarot milzīgus postījumus.

Fukušimas atomelektrostacijā pēc zemestrīces pilnībā sabojājās dzesēšanas sistēmas, kā dēļ notika kodolreaktoru serdeņu kušana un radioaktīvo materiālu noplūšana vidē, izraisot pasaulē nopietnāko kodolkatastrofu kopš Černobiļas atomelektrostacijas sprādziena 1986.gadā.

Pēc katastrofas Japānas valdība aizliedza zvejot AES apkaimē, kā arī audzēt šajā apgabalā pārtikai paredzētus dārzeņus, sēnes, gaļas lopus un nodarboties ar piena lopkopību.

Apollochannelnewsasia.com

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: