Krievijā gaidāms “Aukstuma vilnis 2” (Video)

“Global Forecast System” prognozē ka sākot ar janvāra vidu, lielā daļā Krievijas gaidāms spēcīgs sals, kas varētu kļūt par lielāko aukstuma vilni pēdējo 50 gadu laikā.

Ziemas sākumā neierasti liels aukstums skāra gan daļu Sibīrijas, gan Kazahstānu un Mongoliju, bet Ķīnā ziemas sākums bijis aukstākais pēdējo 28 gadu laikā.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Bet kam viņiem jaunu aukstuma vilni, ja viņi vel ar veco nav tikuši galā. 🙄

Liels sals gaidāms gan Sibīrijā, gan Krievijas Eiropas daļā, un vislielākā gaisa temperatūras anomālija prognozēta Krievijas ziemeļos. Piemēram, Vorkutā, pilsētā Komi Republikas ziemeļos, gaisa temperatūra, visticamāk, tuvosies aukstuma rekordam – līdz šim zemākā gaisa temperatūra, kas šeit reģistrēta janvārī, ir -48 grādi.

Prognozes, vai lielais aukstums izpletīsies uz Baltiju, pagaidām ir pretrunīgas. Patlaban tiek prognozēta aptuveni 25 procentu varbūtība, ka janvāra otrajā pusē sals Latvijā sasniegs vai pārsniegs -30 grādu atzīmi. Vienlīdz augsta ir varbūtība, ka aukstuma vietā no rietumiem atnāks atkusnis.

Meteoroloģisko konsultāciju biroja «WeatherBell Analytics» speciālists Džo Bastardi prognozē, ka gaidāmais aukstums radīs lielus ekonomiskus zaudējumus un paņems lielu skaitu dzīvību, norādot, ka galvenais iemesls aukstam laikam Eirāzijā ir mazais ledus daudzums Ziemeļu Ledus okeānā.

Zinātnieki no Kornela universitātes secinājuši, ka ledus un sniega trūkums Arktikā nozīmē to, ka okeāns vasarā uzkrāj vairāk siltuma, kas ziemā silda atmosfēru, samazinot gaisa spiediena un temperatūras starpību starp Arktiku un vidējā platuma grādiem. Tas savukārt vājina dominējošos vējus, kuri parasti neļauj aukstumam aizplūst uz dienvidiem, un līdz ar to pieaug varbūtība, ka vidējos platuma grādos ieplūst aukstās arktiskās gaisa masas.

TVNET, @meteozinas, Петербург-Пятый канал

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: