Cīņa ar plūdu sekām Ogrē (Video)

BildePirmie signāli par iespējamiem plūdiem Ogres upē tika saņemti jau 29.decembrī. Ogres hidroelektrostacija atvēra papildu aizvarus, lai ūdens līmeni upē normalizētu. Trīs dienas situācija bija normas robežās, tomēr 2.janvārī pēc plkst.7 ūdens līmenis upē strauji cēlās un ap plkst.8 jau bija applūdušas trīs Ogresgala pagasta Dārziņu mājas. Bet dienas otrajā pusē jau 77 mājokļi.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Negaidītajiem 2. janvāra plūdiem esot vairāki iemesli. Siltais laiks un lietus, bez tam arī Ogres HESa nokavētā reakcija uz paaugstināto ūdens līmeni, par ko sastādīti arī administratīvie protokoli. 2. janvāra rītā VUGD vadībā Ogres hidroelektrostacijai (Ogres HES) tika atvērti papildu aizvari, lai ūdens līmeni upē normalizētu. Novecojusī slūžu izņemšanas tehnoloģija neļāva reaģēt pietiekami ātri, tā esot bijusi iesalusi. Bet bez HESa, ūdenim mājās un pagalmos esot arī cits iemesls – izveidojies ledus sastrēgums vienā no Ogres upes līkumiem pie Lībieškalna.

2. janvāra negaidītie plūdi Ogres dārziņu iedzīvotājiem atsauca atmiņā, pērnā gada sāpi. Sapelējušas drēbes un mitrums plūdu skartajos mājokļos sagādājot galvassāpes vēl šodien. Saskaroties ar plūdiem pērn, Ogres novada domē tika lemts sniegt nekustamā īpašuma nodokļu atvieglojumus plūdos cietušajiem, atsaucoties uz saņemtajiem iesniegumiem.

20. decembra domes sēdē deputāti atbalstīja grozījumus saistošajos noteikumos par nekustamā īpašuma nodokļu atvieglojumu piešķiršanu nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem Ogres novada pašvaldībā. Likumsakarīgi, bet jaunie grozījumi stājās spēkā ar 2013. gada 1. janvāri. Jaunie grozījumi nosaka nodokļa atvieglojumus 90 % apmērā personām, kuru ēkas un būves ir cietušas plūdu rezultātā pēc 2013. gada 1. janvāra.

Novaduzinas.lv

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: