Aukstuma un siltuma rekordi (Video)

DSC06007Gan sestdien, gan svētdien kalnu apgabalos Zviedrijas ziemeļu daļā reģistrēts sals līdz -37 grādiem, liecina Zviedrijas Meteoroloģijas un hidroloģijas institūta dati.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.pngTā ir pagaidām zemākā gaisa temperatūra, kas šajā ziemā reģistrēta Zviedrijā, kā arī visā Skandināvijā. Iepriekšējais aukstuma rekords bija naktī uz 12.decembri Zviedrijas ziemeļrietumos reģistrētie -35,4 grādi.

Savukārt Zviedrijas dienvidu piekrastē svētdien ir līdz +2 grādiem silts laiks, galvaspilsētā Stokholmā ir -2..-5 grādi.

Lielo salu ziemeļos atnesis anticiklons, kas jau ilgstoši atrodas Krievijā, pēdējās dienās tā ietekme izpletās tālāk uz rietumiem, skaidru un līdz ar to aukstu laiku atnesot arī daudzviet Skandināvijā. Krievijas ziemeļos šonedēļ fiksēta gaisa temperatūras pazemināšanās līdz pat -40 grādiem. Gan vietumis Krievijā, gan Skandināvijā reģistrēti jauni aukstuma rekordi.

Savukārt Rietumeiropā vairākās vietās pārspēti 22. un 23.decembra siltuma rekordi, jauni rekordi gaidāmi arī Centrāleiropā. Gan sestdien, gan naktī uz svētdienu Īrijā, Velsā un Anglijā gaisa temperatūra pakāpās līdz +14 grādiem, tikpat augsta gaisa temperatūra reģistrēta Parīzē, savukārt Francijas dienvidrietumos gaiss sestdien sasila līdz +20 grādiem.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā sestdien reģistrēta Spānijas dienvidos, kur ostas pilsētas Malagas apkaimē gaisa temperatūra vietām pakāpās līdz +26 grādiem.

Siltās gaisa masas no Rietumeiropas dodas tālāk uz austrumiem, nākamnedēļ atkusnis gaidāms visā Austrumeiropā, izņemot Krievijas ziemeļus, sals saglabāsies arī Skandināvijas lielākajā daļā.

LTV.lvПетербург-Пятый канал

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: