Šogad piedzīvotās katastrofas nodarījušas zaudējumus 140 miljardu dolāru apmērā

Exceptionally high losses ... the Japanese tsunami has shaken the global insurance firm Swiss Re.Šogad pieredzētās dabas un cilvēku izraisītās katastrofas nodarījušas zaudējumus vismaz 140 miljardu dolāru (74,76 miljardu latu) apmērā, trešdien paziņoja Šveices pārapdrošināšanas aģentūra “Swiss Re”.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Apdrošināšanas kompānijas segs katastrofu nodarītos zaudējumus aptuveni 65 miljardu dolāru (34,71 miljarda latu) apmērā. Tas gan ir ievērojami mazāk nekā pērn, kad tika pieredzētas postošas zemestrīces un plūdi un apdrošinātājiem kompensācijās par katastrofu nodarītajiem zaudējumiem nācās izmaksāt vairāk nekā 120 miljardus dolāru (64,08 miljardus latu).

Dabas katastrofas vien šogad izdzēsa vairāk nekā 11 000 cilvēku dzīvību.

Salīdzinot ar iepriekšējiem diviem gadiem, kad postošākās dabas katastrofas piemeklēja Āzijas un Klusā okeāna reģionu, kā arī Dienvidameriku, šogad katastrofās vissmagāk cietušas ASV.

Visas piecas no apdrošinātāju viedokļa raugoties lielākās katastrofas šogad notikušas ASV. To vidū ir arī postošā viesuļvētra “Sendija”, kas ASV piekrasti sasniedza 29.oktobrī, faktiski paralizējot visu Austrumkrastu, appludinot Manhetenu un lielāko daļu Ņūdžersijas piekrastes un atstājot bez elektroapgādes miljoniem cilvēku vairākos štatos, kā arī ASV izdzēšot vismaz 110 cilvēku dzīvības.

Turklāt ASV šobrīd piedzīvo neprastu sausumu, kas skar vairāk nekā pusi valsts. Ar sausumu saistītie lauksaimniecības sektora zaudējumi varētu sasniegt 11 miljardus dolāru (5,87 miljardus latu).

Leta

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: