Taifūna “Bopha” upuru skaits Filipīnās var sasniegt gandrīz 2 tūkstošus (Video)

Филиппины оказались на грани гуманитарной катастрофыPostošais taifūns “Bopha”, kas decembra sākumā brāzās pāri Mindanao salai Filipīnās, prasījis 1020 cilvēku dzīvības, bet šis skaitlis vēl var pieaugt, jo par 844 cilvēku likteni joprojām nav ziņu un cerības viņus atrast dzīvus sarukušas.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Lielākos upurus taifūns prasījis Mindanao salā, kur tika nopostīti gandrīz 2000 ciemati un sagrautas 149 000 māju. Vēl vakar no ēku gruvešiem un plūdu sanesām atraktas daudzu bojāgājušo mirstīgās atliekas.

Aptuveni puse pazudušo ir zvejnieki, kurus vētra, domājams, pārsteigusi jūrā.

Vairāk nekā 27 000 cilvēku jau gandrīz divas nedēļas mitinās evakuācijas centros un patversmēs, kur apstākļi ir ļoti spiedīgi.

“Bopha” ir spēcīgākā viesuļvētra, kāda šogad piemeklējusi Filipīnas. Atrodot arvien jaunus upurus, bojāgājušo skaita ziņā tā varētu izvērsties par tikpat postošu vētru kā “Washi”, kas pagājušajā gadā Filipīnu dienvidos laupīja dzīvību 1268 cilvēkiem.

Bet Fidži sālu arhipelāgā uzsākta iedzīvotāju evakuācija, jo salām šodien pietuvojusies 3.kategorijas viesuļvētra – tropiskais ciklons Evans.

Ciklons par bezpajumtniekiem jau padarījis tūkstošiem Samoa salas iedzīvotājus.

NRA.lv, Первый канал, ТВ Центр-Москва, Weather Underground, Reuters

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: