Sola aukstumu un daudz sniega, bet vai mums to vajag… (Foto, Ilustratīvais materiāls)

Sola aukstumu un daudz sniega, bet vai mums to vajag?  Jo jau tagad bez elektrības joprojām ir vairāk nekā 1000 mājsaimniecību.

https://i0.wp.com/www.meteolapa.lv/uploads/galeries/707/main.BaKYwwQbDJ.jpeg

Snieglauzes Baltinavas novadā 01.12.12 @ Krāce.  Vairāk foto – Meteolapa.lv

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Krāce: “Manas domas, ka vakar taisni virs Baltinavas satikās dienvidu siltais un Ziemeļu aukstais gaiss, braucot no ziemeļiem šodien līdz pat Baltinavai tādu skatu nebija – normāli apsnidzis mežs. Toties tālāk, kādus 7 km uz dienvidiem visi koku zari bija pielijuši un sasaluši, pat avenāji izcirtumos visi ledū. Mežā bija sirreāla sajūta – absolūtā bezvējā vidēji reizi minūtē kaut kur kaut kas lūza, gāzās gan veseli koki, gan zari.”

Tuvāko divu nedēļu laikā Eiropā dominēs vēss un sniegots laiks, gaisa temperatūra daudzviet būs caurmērā piecus grādus zemāka par ilggadējo vidējo rādītāju, liecina «Global Forecast System» (GFS) prognoze.

Saskaņā ar to aukstākais laiks gaidāms Skandināvijā, kur kalnu apgabalos Norvēģijas un Zviedrijas dienvidu un centrālajā daļā vidējā gaisa temperatūra noslīdēs pat astoņus grādus zem normas. Somijā, no jūras attālākajos Baltijas valstu rajonos, Krievijas ziemeļos, Alpu reģionā, Vācijas dienvidu daļā un Čehijā vidējā gaisa temperatūra gaidāma līdz pieciem grādiem zem normas.

Savukārt Grieķijā, visā Melnās jūras reģionā un Krievijas dienvidu daļā gaisa temperatūra būs tuvu normai vai dažus grādus virs tās, liecina GFS prognoze. Arī Eiropas rietumus un dienvidus aukstums skars mazāk.

Lielu Eiropas daļu pārklās sniega sega, bet tur, kur jau ir sniegs, tas saglabāsies un daudzviet kļūs dziļāks. Liels sniegs nav gaidāms tikai Portugālē, Spānijā, Īrijā, Lielbritānijā, Francijā, Itālijā un Grieķijā, izņemot kalnu apgabalus šajās valstīs.

https://pbs.twimg.com/media/A9FukrQCQAALOND.jpg:large

GFS prognozētais sniega daudzums nākamsvētdien 09.12.12 @ @meteoziņas

Vēss laiks Eiropas lielākajā daļā valda jau dažas dienas, tostarp Lielbritānijā gaisa temperatūra naktīs vietām pazeminājusies līdz -7 grādiem, Alpos – līdz -20 grādiem, dažviet Skandināvijā un Krievijas ziemeļos – līdz -30..-35 grādiem. Vietām pārspēti aukstuma rekordi, jo ziemas sākumā liels sals ir retums.

Kā ziņots, minimālā gaisa temperatūra Latvijā nākamajā nedēļā pārsvarā būs -2..-7 grādi, bet dažās naktīs, debesīm skaidrojoties, vietām iespējams lielāks sals. Dienas vidū gaiss caurmērā iesils līdz 0..-4 grādiem, piekrastē gaisa temperatūra reizēm pakāpsies nedaudz virs nulles.
GFS ir ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes datormodelis, kas, ik pēc sešām stundām veicot aprēķinus, prognozē laikapstākļus visā pasaulē.

 2.dec. Sniega un koku sarauto vadu dēļ bez elektrības Latvijā joprojām ir vairāk nekā 1000 mājsaimniecību.

Kā liecina AS “Sadales tīkls” elektroapgādes atslēgumu karte, svētdienas rītā šorīt pēc plkst.9 reģistrēts 391 atslēgums, kas nozīmē, ka bez elektrības vēl varētu būt vairāk nekā 1000 klientu. Sliktākā situācija ir Madonas, Balvu, Gulbenes un Valkas apkārtnē.

https://i0.wp.com/www.meteo.lv/fs/CKFinderJava/userfiles/images/1(1).JPG

Muntis no Vecpiebalgas: “02. decembra rītā ap pusdesmitiem pie Madonas – Vecpiebalgas šosejas, -2 un nedaudz snieg.” @  meteo.lv

Pie sniega un koku sarauto vadu radīto bojājumu novēršanas vakar strādāja 130 brigādes, informēja AS “Latvenergo” preses sekretāre Ivita Bidere. Viņa norādīja, ka sarežģītākā situācija saglabājas Madonas apkārtnē, kur pēc turpmākas apledojuma veidošanās tā pasliktinājās vēlajās diennakts stundās.

https://i0.wp.com/www.meteo.lv/fs/CKFinderJava/userfiles/images/2.JPG

Ledum laužot arvien jaunus kokus Madonas apkārtnē, elektroapgādes traucējumi valsts ziemeļaustrumos vakar bija ap 5000 klientiem.

“Latvenergo” aicina iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā.

TVNET, Leta, Meteolapa.lv, @meteoziņasmeteo.lv

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: