Zilās mēles slimība Latvijā un Eiropas Savienības Parlaments

https://i0.wp.com/i.imm.io/NuT0.jpegŠodien Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apturējis atgremotājdzīvnieku – liellopu, aitu un kazu un savvaļas atgremotāju – izvešanu no Latvijas infekciozā katarālā drudža jeb zilās mēles slimības dēļ.

Atbilstoši no Eiropas Savienības References laboratorijas saņemtajiem laboratorisko izmeklējumu rezultātiem Latvijā atgremotājdzīvniekiem ir konstatēts infekciozā katarālā drudža jeb tā sauktās zilās mēles slimības vīrusa 14.serotips. “Tādēļ PVD uz laiku ir apturējis veterināro sertifikātu izsniegšanu atgremotājdzīvniekiem. Tas nozīmē, ka dzīvniekus nedrīkst izvest ne uz citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, ne trešajām valstīm,”

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Eiropas Savienības References laboratorijā turpinās laboratoriskā izmeklēšana, jo Eiropas Komisijai ir aizdomas, ka Baltijas valstīs un Polijā konstatētais zilās mēles vīruss irplatījies no dzīvās vakcīnas, kas lietota ārpus Eiropas Savienības robežām.

Pagaidu liegums būs spēkā tik ilgi, kamēr tiks noskaidrota vīrusa izcelsme. “PVD gaida atbildi no laboratorijas tuvāko divu nedēļu laikā. Ja izrādīsies, ka dzīvnieki saslimuši, jo slimība cirkulē dabā, izvešanas liegumu varētu atcelt, taču pirms dzīvnieku izvešanas no Latvijas tie būs jāizmeklē uz vīrusa klātbūtni, jo veterinārajā sertifikātā PVD kā uzraudzības iestādei ir jāapliecina, ka dzīvnieki nav slimi. Ja dzīvnieku saslimšanā būs vainojama vakcīna, pēc konsultācijas ar Eiropas Komisijas ekspertiem liegumu varētu atcelt, un dzīvniekiem papildu izmeklējumi pirms veterinārā sertifikāta saņemšanas nebūtu nepieciešami,” .

Latvijā dzīvnieki, kuriem konstatēts infekciozais katarālais drudzis, jūtas labi – tiem nenovēro saslimšanas pazīmes.

Infekciozais katarālais drudzis ir mājas un savvaļas atgremotāju slimība, kuras raksturīgās pazīmes ir drudzis, gļotādu iekaisums, tūska, deģeneratīvas skeleta muskulatūras pārmaiņas. Slimību ierosina vīruss, taču tā nav uzskatāma par lipīgu – dzīvnieks nevar aplipināt dzīvnieku. Slimību izplata insekti – miģeles.

Infekciozajam katarālajam drudzim ir 24 serotipi. Slimības smagums ir atkarīgs no serotipa. Slimība nav bīstama cilvēkiem.

UN tagad patinam “Laika mašīnu” nedaudz atpakaļ…

2012 gada pavasaris. Eiropas Savienības Parlaments – Zaļo gaismu jaunajai vakcīnai pret zilās mēles slimību!

https://i0.wp.com/i.imm.io/Nv1B.jpeg

“Zilās mēles slimība ir vīruss, ar ko slimo mājlopi, un tas var izraisīt haosu lauksaimniecības nozarē. Jauna vakcīna cīņu pret šo slimību varētu padarīt lētāku un efektīvāku”

https://i0.wp.com/i.imm.io/Nvh2.jpeg

LTV.lveuroparltv.europa.eu

Par šito lauksaimniekiem Eiropas Parlamentu Briselē vajadzētu nevis ar pienu noliet, bet gan ar sūdiem nomētāt. 👿

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: