Jaunzēlandes krastā izmetušies pilotvaļi tika nošauti (Foto, Video)

Pēc pēdējām ziņām, dzīvi palikušie pilotvaļi (grindas), kuri bija izmetušies krastā, tika eitanizēti (nošauti).

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Iepriekš tika ziņots, ka Jaunzēlandes Dienvidsalas ziemeļos krastā izmetušās 28 grindas, kuras, visticamāk, nāksies iemidzināt, ceturtdien paziņojušas amatpersonas.

12 no grindām, kas izmetušās krastā Goldenbejā, jau nomirušas un pārējo stāvoklis ir visai bēdīgs, paziņojis Dabas aizsardzības departaments.

Grindas izmetušās krastā mēneša vislielākā paisuma laikā, kas samazina iespēju, ka dzīvniekus varētu izdoties nogādāt atpakaļ ūdenī, norādīja departamenta reģionālais vadītājs Džons Meisons. «Nākamais paisums viņus nesasniegs, un mēs pašreiz apsveram mūsu iespējas, lielākoties eitanāziju,» viņš piebilda.

Grindas, kuru garums var sasniegt sešus metrus, ir izplatītākā zobvaļu suga Jaunzēlandes ūdeņos, un viņu izmešanās krastā šajā reģionā nav retums.

Šīs parādības iemeslu zinātnieki joprojām vēl nav spējuši izskaidrot. Pētnieki uzskata, ka vaļi dodas palīgā saviem sugasbrāļiem, kas nonākuši nelaimē, pazaudē orientēšanās spējas vai arī barvedis izved pārējos krastā.

Uzklikšķinot uz attēla jaunā lapā atveras video

Tiek uzskatīts, ka noteikta loma ir arī cilvēku aktivitātei ūdeņos, jo grindas ir ļoti jutīgas pret zemūdens trokšņiem. Pagājušā gada janvārī Goldenbejā krastā izmetās aptuveni 100 grindas, no kurām lielākā daļa aizgāja bojā.

TVNETstuff.co.nz3news.co.nz

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: