Islandē reģistrētas vēja brāzmas līdz 71 metram sekundē (Foto, Video)

PAPILDINĀTS↓

Naktī uz piektdienu Islandes austrumu piekrastē reģistrētas vēja brāzmas līdz pat 71 metram sekundē, liecina Islandes Meteoroloģijas dienesta mājaslapā publicētie dati.

Vidējais vēja ātrums šeit sasniedza 41 metru sekundē. Piektdien vidējais vēja ātrums vietām Islandē sasniedzis nepilnus 40 metru sekundē, brāzmās – teju 60 metru sekundē.

Piektdien Reikjavīkā vēja ātrums brāzmās sasniedza 33 metrus sekundē, bet netālu uz ziemeļaustrumiem no galvaspilsētas tika reģistrētas brāzmas līdz 58 metriem sekundē.

Daudzviet valstī, īpaši ziemeļos, orkānu pavada stipra snigšana. Daudzi ceļi valstī slēgti, bet skolās atceltas mācības, vēsta vietējie plašsaziņas līdzekļi.

Līdz piektdienas vakaram Islandē mediķu palīdzība bija nepieciešama aptuveni 50 cilvēkiem, kuri guvuši ievainojumus stiprā vējā, kas sasniedza otrās kategorijas orkāna spēku.

Izplatītākās traumas bija sasitumi un lauzti kauli pēc tam, kad vējš cilvēkus pacēlis gaisā, vēlis pa ielām un triecis pret ēkām, kā arī galvas traumas un grieztas brūces no lidojošiem priekšmetiem. Tāpat traumas gūtas, kad vējš no autoceļiem nopūtis un apgāzis automašīnas.

Daudzviet valstī, it īpaši Islandes ziemeļos,orkānu pavadīja spēcīga snigšana, sniega kupenas bloķēja daudzus ceļus un iesprostoja automašīnas.Problēmas sagādāja arī vairāki lieli ugunsgrēki un elektrolīniju bojājumi.

Glābēji līdz piektdienas vakaram bija devušies aptuveni 500 izsaukumos, 380 glābšanas darbi veikti galvaspilsētā Reikjavīkā. Vējš vairākām ēkām norāvis jumtu vai fasādi, savukārt lidojoši priekšmeti, tostarp akmeņi, izsituši daudzus logus. Vējā lidojuši atkritumu konteineri un pat atsevišķas nelielas ēkas, tostarp kāds veikaliņš tika uzpūsts uz šosejas.

Orkāna dēļ atcelts labdarības koncerts, kas bija plānots sestdien, 3.novembrī, lai vāktu līdzekļus septembra sniega vētrā cietušajiem lauksaimniekiem.

Sestdien vēja spēks Islandē mazinās, no rīta vietām gan vēl reģistrētas brāzmas virs 40 metriem sekundē.

Lielākais vēja ātrums, kāds jebkad reģistrēts Islandē, ir 74 metri sekundē 1995.gada 16.janvārī. 2011.gada 8.decembrī Kērgorma kalnā Skotijā tika reģistrētas vēja brāzmas līdz 73 metriem sekundē. Stiprākās vēja brāzmas nesenajā ciklonā «Sendija» ASV ziemeļaustrumos bija 43 metri sekundē piekrastē un 60 metru sekundē Vašingtona kalnā.

TVNETicelandreview.comvisir.ismbl.is

3 Responses to Islandē reģistrētas vēja brāzmas līdz 71 metram sekundē (Foto, Video)

 1. sarkanakmens says:

  Interesanti, vispār tādā vējā 70m/s var pārvietoties, jo pēc manām domām, tāds vējš var aiznest cilvēku. Visdrīzāk tādas brāzmas bija jūrā vai augstienēs, bet video uzņemšanas vietā visdrīzāk vējš bija līdz 40m/s.

  • qwerty says:

   LV 30m/s rauj ārā kokus ar visām saknēm. Domā ka cilvēks jau 30m/s varēs pastaigāt? 20m/s jau būs ĻOTI apgrūtinoši staigāt, kaut vai stāvēt!

 2. Vasja says:

  Islandē, skarbo apstākļu dēļ, koki ir nelieli un nedaudz(stādītie).Protams, ka uzņemšanas brīdī nav redzamas maksimālās brāzmas: tad kad pārsniedz 24…27m/s, tad arī sāk nest ūdeni pa gaisu.Tādi skati ir redzēti arī Rīgas līča piekrastē, vētras laikā. Ja, vējš pārsniedz šos apmēram 24m/s,(86km/h) tad jau var sākt “gulties vējā” un nekrist uzreiz pie zemes.

%d bloggers like this: