Viesuļvētra “Sendija” pēc sevis atstāj postažu un žurku barus (Video, Foto)

PAPILDINĀTS↓

Ciklonā «Sendija» («Sandy») bojāgājušo skaits ASV ziemeļaustrumos ir pieaudzis līdz 88 cilvēkiem (23:20 pēdējie dati ).  “Sendijas” nodarītie postījumi naudas izteiksmē var izmaksāt ap 50 miljardiem dolāru.

«Sendija» ir prasījusi arī divu cilvēku dzīvību Kanādā. Pagājušonedēļ «Sendija», kas tolaik vēl bija viesuļvētra, izraisīja apmēram 70 cilvēku nāvi Karību jūras valstīs.

Stihijā visvairāk cietuši ir Ņujorkas, Mērilendas un Ņūdžersijas štati.

Trešdien bez elektrības vēl arvien bija vairāk nekā seši miljoni mājsaimniecību un uzņēmumu, lielākoties Ņujorkas un Ņūdžersijas štatā, tomēr darbību atsāka Ņujorkas akciju biržas, ANO Drošības padome, Ņujorkas Džona Kenedija lidosta un Ņuarkas lidosta Ņūdžersijā.

Vairākas piekrastes pilsētas Mērilendas, Delavēras un Ņūdžersijas štatā ir applūdušas vai plūdu ūdeņu nošķirtas no ārpasaules.

Pēc plūdiem, ko Ņujorkā izraisīja vētra «Sendija», pilsētu apsēduši žurku bari, vēsta portāls National Geographic.

Cilvēkiem atgriežoties savos mājokļos jārēķinās ar to, ka žurkas būs apmetušās tur, kur tās iepriekš nav manītas.

Vairums grauzēju normālos apstākļos mitinās metro tuneļos, kanalizācijā un pašu raktās dziļās alās un virszemē iznāk tikai reizēm pārtikas meklējumos. Taču tagad plūdu dēļ visi pazemes mitekļi ir applūduši un naktīs žurkas klīst pa ielām un namiem, bet pa dienām slēpjas atkritumu konteineros un zem automašīnām.

Pēc plūdiem Ņujorkas ielas žurkām ir īsti dzīru galdi, jo ar jūras ūdeņiem ielās sanests daudz pārtikas, piemēram, atkritumi no konteineriem, bojā gājuši baloži, citas žurkas, jūras zāles un zivis.

Speciālisti iesaka ņujorkiešiem aizvērt visas iespējamās spraugas savām mājām, kas lielākas par collu (aptuveni 2,5 centimetri), jo lai arī žurkas tagad ir labi paēdušas un lielas, tās spēj iespraukties, pa nelieliem caurumiem sienās.

Kā vēsta National Geographic, Ņujorkas ielās manītas pat 46 centimetrus garas žurkas.

Viesuļvētras “Sendija postījumi” ASV – videoapskats

TVNET, LTV.lv, Vesti.rudailymail.co.ukmsnbc.msn.com,

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: