Viesuļvētra Sendija sasniedz ASV austrumu piekrasti (Ilustratīvais materiāls, Video)

Viesuļvētra Sendija sāk plosīt ASV austrumu piekrasti, tā skars 60 miljonus cilvēku, tostarp Ņujorkā. Ņujorku viesuļvētra varētu sasniegt naktī uz pirmdienu.

Viesuļvētra pašlaik plosās ASV austrumu štatos blīvi apdzīvotos apgabalos. Bažās par vētras tuvošanos, norisinās sagatavošanās darbi īpašumu aizsargāšanai, kā arī nodrošināšanās ar pārtiku, ūdeni un elektroapgādes pagaidu risinājumiem elektrības zudumu gadījumā.

Viesuļvētra Sendija ko Starptautiskās kosmiskās stacijas 27.10.12

Meteorologu brīdinājumi, ka Ņujorku un citus štatus varētu skart viesuļvētra Sendija, nesot bagātīgas lietavas, plūdus un spēcīgu vēju un likuši nekavējoties evakuēt cilvēkus no piekrastes zonām.

Karību jūras salās viesuļvētrā Sendija šonedēļ gāja bojā 44 cilvēki.

Lai gan visspēcīgāk orkāns plosījās Jamaikā, Kubā un Bahamu salās, vislielākais upuru skaits ir nabadzīgajā Haiti, kur daudzi cilvēki dzīvo nedrošos pagaidu mājokļos vai telšu pilsētiņās, kādās joprojām mitinās daudzi no tiem, kuri savas mājas zaudēja 2010.gada zemestrīcē.

Haiti, kur gandrīz nepārtraukti līst kopš otrdienas, ir izcēlušies plūdi, un bojāgājušo skaits ir sasniedzis 29. Kubā ir gājuši bojā 11 cilvēki, pilnīgi vai daļēji sagrautas 5000 ēkas, bet vēl 30 0000 ēkām norauti jumti.

Arī citās Karību jūrās salās orkāns ir izraisījis plūdus, sagrāvis ēkas, izgāzis kokus un elektrības stabus un nodarījis postījumus lauksaimniecības platībām.

Bet citā pasaules malā, taifūns “Son Tinh” ar trešās kategorijas viesuļvētras spēku vakar skāra Hainaņa salu Ķīnā, iedrāzās Vjetnamā un turpina virzīties uz Ķīnas teritoriju.

Tropiskajā vētrā «Son Tinh», kas šonedēļ plosījās Filipīnās, bojāgājušo skaits ir pieaudzis vismaz līdz 26 cilvēkiem un astoņi cilvēki ir pazuduši bez vēsts.

MeteozinasDelfi.lvWeather Underground, LTV.lv

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: