Islande gatavojas stiprai zemestrīcei

Islandes ziemeļos no trešdienas izsludināts nedrošības līmenis saistībā ar tuvākajā laikā iespējamu spēcīgu zemestrīci, pavēstīja Civilās aizsardzības departaments.

Naktī no 20. uz 21. oktobri Islandes ziemeļos notika vairāki simti zemestrīču (skat. Islandē kaut kas briest 21.10.12 (Ilustratīvais materiāls)), un seismiskā aktivitāte šajā apkaimē turpinās, lai gan tā ir mazinājusies.

Saskaņā ar Islandes Meteoroloģijas dienesta apkopoto informāciju svētdien plkst. 4.25 pēc Latvijas laika pie Islandes ziemeļu krasta notika 5,6 magnitūdas stipra zemestrīce, kas bija spēcīgākā zemestrīce šajā apkaimē kopš 1976.gada. Būtiskus postījumus tā neradīja, taču zemes drebēšana bija jūtama visā valsts ziemeļu daļā, kā arī augstākajās ēkās Reikjavīkā.

Saskaņā ar zinātnieku novērtējumu šajā apkaimē iespējamas jaunas zemestrīces, un to potenciālais spēks var sasniegt 6,8 magnitūdas pēc Rihtera skalas. Tādēļ civilās aizsardzības eksperti aicinājuši Islandes ziemeļu daļas iedzīvotājus veikt drošības pasākumus, lai mazinātu varbūtējo zemestrīču postījumus.

Precīzi prognozēt zemestrīču spēku un laiku nav iespējams. Seismiskā aktivitāte šajā apkaimē nav saistīta ar vulkāniem.

TVNETIcelandic Meteorological Office

Zemestrīču un vulkānu aktivitātei Islandē var sekot līdzi sadaļā – Islandes vulkānu un seismiskās aktivitātes monitorings

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: