Tornado Francijā ievaino 25 cilvēkus. Ūdens stabs Horvātijā (Video, Foto)

Svētdienas pēcpusdienā Francijas dienvidos pāri Marseļas apkaimei brāzās virpuļvētra jeb tornado, ievainojot vismaz 25 cilvēkus, liecina Eiropas bīstamo laikapstākļu datubāzē ievietotā informācija.

Vētra skāra apgabalu uz ziemeļiem no Marseļas, bojājot vairākas ēkas un nodarot citus postījumus.

Cilvēki ievainojums galvenokārt guvuši no lidojošiem priekšmetiem.

Jau ziņots, ka pirmdien virs Itālijas pastiprinās ciklons, kas plašā apkaimē nesīs spēcīgas lietusgāzes, vietām plosīsies stiprs vējš un pērkona negaiss. Brīdinājums par stipru lietu vai pērkona negaisu pirmdien izsludināts daudzviet Austrijā, Šveicē, Grieķijā, Horvātijā, Itālijā un Slovēnijā.

Nokrišņu daudzums vietām var pārsniegt 100 milimetru, izraisot plūdus un zemes nogruvumus. Alpu kalnos vietām gaidāma ļoti stipra snigšana. Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs Sicīlijā izsludinājis augstākās pakāpes vētras trauksmi, kas ir ārkārtas notikums. Speciālisti brīdina, ka Sicīlijā un vietām citviet Itālijā iespējami dzīvībai bīstami plūdi un spēcīgas vētras, tostarp tornado, kā arī krusa ar graudu diametru virs pieciem centimetriem.

Postoši pērkona negaisi prognozēti arī Balkānos, it īpaši Adrijas jūras piekrastē. Otrdien daļā Horvātijas būs spēkā sarkanais – augstākā līmeņa – brīdinājums par plūdiem.

13. oktobrī Horvātijā pie Dubrovņiku pilsētas milzīgs ūdens stabs gandrīz apgāza tūristu kuteri.

Kasjauns.lv20minutes.frcrometeo.net

One Response to Tornado Francijā ievaino 25 cilvēkus. Ūdens stabs Horvātijā (Video, Foto)

  1. Atbalsojums: Смерчи во Франции и Хорватии | Всё не просто так

%d bloggers like this: