Pēdējo desmitgažu veiksmīgākais paleontoloģiskais atradums – mamuts Žeņa (Video)

Nesen mēdiji ziņoja ka Krievijas ziemeļos 11 gadus vecs zēns atradis labi saglabājušās vilnainā mamuta atliekas, ko zinātnieki jau nodēvējuši par «gadsimta mamutu», jo tas ir vislabāk saglabājies šāda veida atradums kopš 1901.gada. Tagad parādījies arī video par šo paleontoloģisko atradumu un šis atradums palielina zinātnieku cerības klonēt mamutus.

11 gadus vecais Jevgēnijs Salinders, kurš kopā ar ģimeni dzīvo netālu no polārās stacijas Taimiras pussalā, atrada sasalušo dzīvnieku augusta beigās, klejojot gar Jeņisejas krastiem. Zēna vecāki par atradumu paziņoja zinātniekiem, un Zooloģijas muzeja eksperti nekavējoties devās uz Taimiru.

«Viņš sajuta nepatīkamu smaku un ieraudzīja kaut ko rēgojamies laukā no zemes,» atklāja Sanktpēterburgā bāzētā Zooloģijas muzeja direktors Aleksejs Tikhonovs. Tikhonovs uzskata, ka mamuts miris pirms aptuveni 30 000 gadu un nāves brīdī bijis 15 vai 16 gadus vecs.

Saglabājušies mamuta ilkņi, āda un acs. «Neskarts palicis arī viņa metru garais dzimumloceklis, tāpēc varam secināt, ka tas bijis tēviņš,» atzīmēja Tikhonovs. «Līdz šim mēs varam teikt, ka tas ir gadsimta mamuts,» viņš piebilda, norādot, ka tas ir vislabāk saglabājies pieaugušais mamuts, kāds atrasts kopš 1901.gada.

Lai dzīvnieka atliekas izraktu, zinātniekiem bija nepieciešamas piecas dienas.

TVNET, Vesti.ru

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: