Saules vētras tuvāko desmitgažu laikā apdraudēs aviācijas nozari

Visticamāk, ka fufelis, bet kādreiz arī ko tādu var palasīt 😀

Paredzams, ka tuvāko desmitgažu laikā izmainīsies Saules magnētiskais lauks, un šīs pārmaiņas var radīt nopietnas problēmas aviācijas nozarei, raksta Daily Mail.

Saules magnētiskā lauka izmaiņu rezultātā ievērojami samazināsies Saules plankumu skaits (gāzes virpuļi ar spēcīgu magnētisko lauku) un biežāk notiks «Saules izvirdumi».

Patlaban Saule piedzīvo vienu no 24 augstākajām aktivitātēm pēdējo 9 300 gadu laikā. Tas nozīmē, ka turpmākajos gados Saules aktivitāte ievērojami samazināsies. Tomēr Saules magnētiskā lauka izvirdumi un Saules vētras kļūs daudz spēcīgākas, pamatīgi ietekmējot lidaparātus.

Izmaiņas Saules magnētiskajā laukā varētu padarīt Zemi arī daudz uzņēmīgāku pret galaktikas kosmisko starojumu. Tādējādi arī cilvēki, kas atrodas lidmašīnās vai kosmiskajos kuģos, būtu pakļauti šiem galaktikas stariem.

Visticamākais scenārijs ir, ka Saules aktivitātes turpmāk samazināsies, bet Zeme piedzīvos vienu ļoti spēcīgu Saules izvirdumu reizi simts gados, norādīja Redingas Universitātes pētnieks Lūks Barnards. «Radiācija kosmosā varētu kļūt par nopietnu problēmu kā cilvēkiem, tā elektroniskajām sistēmām, no kurām atkarīga sabiedrība. Mūsu pētījums liecina, ka problēma saasināsies tuvāko desmitgažu laikā – inženieriem būtu jāstrādā pamatīgāk, lai samazinātu Saules aktivitāšu ietekmi,» stāstīja L. Barnards.

DB

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: