Ziemeļblāzmu trauksme! (Foto)

PAPILDINĀTS↑

12.03.2012 00:00    Ziemeļblāzmas redzamas Latvijā!

Raitis (meteo_lv) no Kurzemes Twitterī ziņo – Jau kopš 22:00 tā vājā intensitātē redzama… ziemeļblāzma (man 25km uz D no Kandavas).

(Notikuma vaininieks – 9.marta M6.3 kategorijas uzliesmojums uz Saules – skat. Sekos aizvien jauni Saules uzliesmojumi… (Mēdiju versija ar bildītēm un video)).

Interesentiem jāskatās ziemeļu virzienā, varbūt ka izdodas ko ieraudzīt. 😉 (Pilsētas ugunis gan var pamatīgi traucēt, izbaudīt šo prieku 😦 )

Pēc NOAA datiem ziemeļblāzmu redzamības robeža ap 00:00 pienākusi pie Latvijas robežas:

Pirmās fotogrāfijas protams no Jāņa Šatrovska (Burtnieki) – shauttra.blogspot.com

Ha!
Reti draņķīga padarīšana – ienācās operatīva informācija ka esot nupat polārblāzma redzama. A ko man tagad darīt? Kamerai visi aķi sausi, statīva nav.. kolosāli.. Tfu.
Nu lūk, tad ar pēdējām voltu paliekām un sniegā iestutētu kameru dažus kadrus sirdsapziņas nomierināšanai ieguvu 🙂

Un protams arī bildes no Kaspara Kurcena (Cēsis) –  miedzinjsh.wordpress.com

Saule atkal labi pastrādājusi un beidzot izdevās arī ko ieraudzīt Latvijas debesīs. Lielākajos mēdijos bija ziņots, ka varēšot redzēt ziemeļblāzmu, taču šīs ziņas bija nedaudz maldīgas. Tajā vakarā nekāda prātīgā aktivitāte pie mums nebija vērojama, taču, sekojot Saules aktivitātei bija gaidāms, ka kaut kad drīzumā vajadzētu būt labvēlīgiem apstākļiem, arī debesis noskaidrojās. Šovakar bija vērojama samērā krāšņa ziemeļblāzma, ar aci pat viegli varēja novērot viļņošanos, kamera, protams, redz vēl labāk. Diemžēl šoreiz bilžu kvalitāte nedaudz švakāka, jo nedaudz bija izregulējies fokusa gredzens un saaukstēšanās pazīmes kavēja laicīgu problēmas ievērošanu, taču ieskatu var gūt tīri labi par to kas šovakar bija vērojams.

P.S. Paldies Jānim Šatrovskim par zvanu ;)

12.03.12 plkst. 01:00  – pēc NOAA tiešsaistes datiem izskatās, ka pasākums Latvijā beidzies. 😦

P.S. 10.marta vakarā plkst. 19:44 pēc (Latvijas laika) uz Saules reģistrēts M8.4 kategorijas uzliesmojums (Skat. …un uzliesmojumi turpinās (Video)

Tiem kam nepaveicās – varbūt ka izdosies nākošajā naktī ko ieraudzīt… 😉

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: