ASV plosās nāvējoši tornado (Video, Foto, Grafiskā informācija)

PAPILDINĀTS↑

ASV šogad neparasti agri iestājusies tornado sezona. Pēc telekanāla NBC datiem, stihijas rezultātā bojā gājuši vismaz 13 cilvēki, bet ap 100 tikuši ievainoti.  Teritorijā no Nebraskas līdz Kentuki sagrauti mājokļi un veikali, automašīnas iemestas ezeros un milzu koki izrauti no zemes. Kanzasā un Misūrī ieviests ārkārtas stāvoklis.

Vissmagāk cietušajā Ilinoisas štata Harisbergas pilsētā gāja bojā vismaz seši cilvēki un tika ievainoti vairāk nekā 100. Vētra, kuras vēju stiprums sasniedza līdz 75 metriem sekundē, nopostīja vai sabojāja ap 300 mājokļu un 25 uzņēmumus, sagrāva lielveikalu un noplēsa sienu vietējai slimnīcai.

Glābēji Harisbergā pārmeklēja gruvešus, meklējot izdzīvojušos, bet ugunsdzēsēju priekšnieks Bils Samerss vēlā pēcpusdienā paziņoja, ka ir atrasti visi, par kuru pazušanu bez vēsts bija ziņots.

Viesuļvētrās Misūri štata dienvidos gāja bojā trīs cilvēki.

Vētrai šķērsojot Tenesī štata austrumu daļu, gāja bojā divi cilvēki. Ir aizdomas par vēl vienu bojāgājušo šajā štatā, bet viņš vēl nav atrasts.

Nacionālais meteoroloģiskais dienests saņēma 30 ziņojumus par viesuļvētrām sešos štatos. Tās otrdien sāka plosīties Nebraskā un Kanzasā, bet pēc tam pārvietojās austrumu virzienā uz Misūri, Ilinoisu, Indianu un Kentuki. Stiprus negaisus piedzīvoja Alabama, Džordžija, Kentuki, Misisipi, Ziemeļkarolīna un Tenesī.

Šis iespējams nav galīgais skaitlis, jo uz doto brīdi daudzskaitlīgi tornado turpina plosīties ļoti plašās ASV teritorijās.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Šā gada janvārī ASV piemeklēja apmēram 95 viesuļvētras, kurās gāja bojā divi cilvēki. 2011.gadā ASV viesuļvētrās gāja bojā 545 cilvēki, kas bija lielākais bojāgājušo skaits vienā tornado sezonā kopš 1936.gada.

Sheilaaliens, Photo Blog, NOAA, tvzvezda.ru, weather.com, johnkhutchison1, The ALIEN Project, ITN News, Vesti.ru, TVNET

One Response to ASV plosās nāvējoši tornado (Video, Foto, Grafiskā informācija)

  1. Atbalsojums: Над США пронесся мощный торнадо. Видео « Фактор Времени

%d bloggers like this: