Negaidītā magnētiskā vētra un ziemeļblāzmas (Grafiskā informācija, Foto, Video)

Naktī no 18 uz 19 februāri atkal negaidīti sākas magnētiskā vētra. Magnētiskā vētra sasniedza G1 klases līmeni, kas skaitās vāja magnētiskā vētra.

Jāņem vērā ka Saules aktivitāte uz Zemi vērstajā pusē bija ļoti niecīga un uz pēdējās nedēļās tā ir samazinājusies pat līdz minimumam, kā arī daudz maz nopietni Saules uzliesmojumi netika reģistrēti.

Attiecīgi līdz Zemei nonākušais Saules starojums bija minimāls. Ko arī pierāda fakts ka netika reģistrēta protonu vētra, kura līdz Zemei nonāk daudz ātrāk kā elektroni un pārējais kosmiskais starojums.

Bet toties Ziemeļamerikā ziemeļblāzmu redzamība bija pārsteidzoša, tās bija redzamas pat līdz ASV centrālajiem štatiem. Pēc Spaceweather.com datiem, ziemeļblāzmas bija redzamas Viskonsīnas, Nebraskas, Ziemeļdakotas, Mičiganas, Minesotas štatos un protams arī visā Kanādā. Ziemeļblāzmu novērotāji saka, ka šīs ziemeļblāzmas bija vienas no spilgtākajām pēdējo mēnešu laikā.

Aļaskā ziemeļblāzmas esot bijušas tik spožas, ka nakts kļuva gandrīz tik gaiša kā diena.

Vairāk fotogrāfijas var atrast – Spaceweather.com  mājaslapā

NOAA, Spaceweaher.com, , Micrometeorologist

Jau ziņojām, ka naktī no 14 uz 15 februāri arī tika reģistrēta magnētiskā vētra, kuras iemesls bija, pagaidām vēl neizskaidrotu plaisu rašanās Zemes magnētiskajā laukāNoslēpumainā plaisa Zemes magnetosfērā 14-15.februārī (Video, Foto, Grafiskā informācija).

Sākotnējie novērojumi liecina, ka arī šajā gadījumā Zemes magnētiskais lauks nav veicis savas funkcijas – aizsargāt Zemi no Saules vēja un kosmiskā starojuma.

Bet ko par šīm Zemes magnetosfēras izmaiņām saka vadošie zinātnieki un kosmiskās institūcijas? Un kas notiks kad Saules aktivitāte atkal pieaugs?

Viņi neko nesaka, dziļdomīgi klusē un ironiski iesaka paklausīties zemes magnetosfēras skaņās. Šodienas ziņojums no NOAA

Un tagad atceramies par dīvainajām skāņām pasaulē (kuras jau sāku dzirdēt aiz loga) un gaidāmo Zemes magnētisko polu maiņu… 🙂

One Response to Negaidītā magnētiskā vētra un ziemeļblāzmas (Grafiskā informācija, Foto, Video)

  1. Atpakaļ ziņojums: Северное сияние на Аляске и в Небраске. Видео « Фактор Времени