Āfrikā uznidzis vairāk sniega kā Latvijā (Video)

Neparasti auksts laiks iestājies vairākās latviešu iecienītās siltās zemēs, piemēram, Turcijā, Ēģiptē un Tunisijā. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Hidrometeoroloģisko prognožu daļas vadītāja Laura Krūmiņa portālam, ka aukstums saistīts ar to pašu ciklonu, kas uz Latviju atnesa neseno pamatīgo puteni.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Līdz tuvējām siltajām zemēm nonākušas tās aukstās gaisa masas, kas brīvdienās atnesa ievērojamo sniega daudzumu Latvijā. Ciklons saglabājies aktīvs no Skandināvijas līdz pat Melnajai jūrai un Āfrikas ziemeļu piekrastei. Tādēļ gan Turcijā, gan Āfrikas valstīs Ēģiptē un Tunisijā ir neierasti auksts laiks.

Kalnu apgabalos Turcijā gaisa temperatūra ceturtdienas rītā pazeminājās līdz -18..-23 grādiem, tādējādi vairākās vietās sasniegts jauns 19.janvāra aukstuma rekords, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Ciklons skāris arī Kanāriju salas, kas piedzīvojušas arī vēl cita ciklona iedarbību. Sinoptiķe prognozēja, ka drīzumā Eiropā varētu kļūt siltāks, bet tāpat būs daudz nokrišņu lietus un slapja sniega veidā.

Taču kopumā tuvākajā nedēļā saglabāsies diezgan vēss laiks. Piemēram, Turcijā būs salīdzinoši auksts un daudz nokrišņu.

Первый канал, Вести.Ru, TVNET

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: