Krievijā apgāžas naftas platforma (Video)

Ohotskas jūrā Krievijas Tālo Austrumu piekrastē apgāžoties naftas ieguves platformai, svētdien gājuši bojā vismaz divi cilvēki, bet vēl vairāk nekā 50 stindzinoši aukstajā ūdenī pazuduši bez vēsts, informē reģionālā Ārkārtas situāciju ministrija.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Nelaimes gadījums noticis brīdī, kad platforma atradās vien 200 metrus no krasta. Tobrīd pūta stiprs vējš, bet gaisa temperatūra bija vien mīnus 17 grādi pēc Celsija. Negadījuma brīdī uz platformas atradās 67 cilvēki. Platforma ar velkoņa un ledlauža palīdzību tika transportēta no Kamčatkas pussalas Sahalīnas salas virzienā.

“Iluminatorus bija sabojājis ledus un viļņi, un platformā sāka ieplūst ūdens,” skaidroja ministrijas pārstāvis. Platformas apkalpe gaidīja helikopteri, kam bija jāveic cilvēku evakuāciju, taču platforma apgāzās un nogrima. Apkalpes locekļi nepaguva iekāpt glābšanas laivās.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Izglābti 14 cilvēki, kuri atrodas smagā stāvoklī. Divas no četrām glābšanas laivām atrastas tukšas. Glābšanas un meklēšanas darbus apgrūtina spēcīgais vējš un lielie viļņi, kas sasniedz pat četru metru augstumu.

Sākta izmeklēšana par iespējamajiem drošības noteikumu pārkāpumiem.

TVNET, Телекомпания НТВ, Russia Today

 

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: