Japānas un Krievijas zinātnieki centīsies klonēt mamutu (Video)

Japānas un Krievijas zinātnieki pauduši pārliecību, ka viņiem var izdoties klonēt sen izmirušo mamutu, jo mūžīgajā sasalumā Sibīrijā atrastā augšstilba kaulā konstatētas labi saglabājušās kaulu smadzenes, sestdien vēsta Japāna ziņu aģentūra Kyodo.

Zinātnieki no Sahas republikas mamutu muzeja un Japānas Kinki Universitātes nākamajā gadā sāks plašu kopīgu zinātnisku projektu, lai dzīvē atgriezu milzīgo zīdītāju, ziņo Kyodo.

Zinātnieku plāns paredz, ka mamuta šūnu kodols tiks ievietots ziloņa olšūnā, kuras kodols pirms tam ticis izņemts, tādā veidā radot embriju ar mamuta gēniem.

Pēc tam šis embrijs tiks ievietots ziloņa dzemdē, cerot, ka galu galā piedzims mamutu mazulis. Mūsdienās zilonis ir tuvākais mamuta radinieks.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Zinātnieki kopš 90. gadu beigām cenšas atrast kodolu ar nebojātiem mamuta gēniem, un augustā Sibīrijā atrastais labā stāvoklī esošais augšstilba kauls viņiem devis cerības uz veiksmīgu klonēšanu.

Informācijas avoti: Diena, Kyodo, msnbc.com

 

One Response to Japānas un Krievijas zinātnieki centīsies klonēt mamutu (Video)

  1. sarkanakmens says:

    Euronews parādīja šodien kaķus kurus ģenētiksi modificēja un viņu šūnas izstrādā fermentu, kas tumsā spīd. Domāju, ka mamutu klonēšana līdz brīdim, kad tā tiks pabeigts, nebūs nekas neparasts.

%d bloggers like this: