Ievērojami krities ūdens līmenis Donavas upē (Foto, Video)

Donavas lejteci skāris liels sausums, kura dēļ ievērojami krities ūdens līmenis upē, apgrūtinot kuģu satiksmi, otrdien paziņojis Pasaules Dabas fonds (WWF), pievēršot uzmanību upes samazinātajām spējām tikt galā ar ārkārtējiem laikapstākļiem.

Donavā reģistrēts kopš 2003.gada zemākais ūdens līmenis, kā dēļ lielākie kuģi bieži uzskrien uz smilšu sēkļiem, liecina Bulgārijas Donavas Pētniecības aģentūras publiskotā informācija.

Grants ieguves, bagarēšanas un dambju celtniecības dēļ, kā arī citu cilvēku darbību rezultātā ir samazinājušās pārmitro zemju platības, kas spēj uzsūkt mitrumu lietaino periodu laikā un to pakāpeniski atbrīvot, iestājoties sausumam, norādīja WWF.

WWF putnu novērošanas ekspedīcijā vasarā tika konstatēts, ka visa iepriekš minētā rezultātā upes posmā Bulgārijā un Rumānijā putnu populācija ir ievērojami sarukusi.

“Pašreizējie sausie laikapstākļi izceļ nepieciešamību līdz minimumam samazināt strukturālas intervences ietekmi, jo tie samazina ūdens ekosistēmas elastīgumu,” uzskata WWF Donavas-Karpatu programmas direktors. Viņš norādīja uz nepieciešamību pārskatīt jauno infrastruktūras darbu plānus, kuri paredz likvidēt krāces un uzlabot navigāciju, kā arī no jauna apsvērt plānoto jauno hidroelektrostaciju celtniecību. Pēc viņa domām, šādas izmaiņas var ietekmēt saldūdens ekosistēmas stāvokli visā Donavas lejtecē.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Turklāt hidroelektrostaciju darbība un navigācijas projekti ir stipri atkarīgi no iespējas prognozēt ūdens līmeni, savukārt klimata izmaiņas to padara arvien grūtāku, atzīmēja kāda cita WWF eksperte.

Informācijas avoti: Kasjauns.lv, WWF, DerzsiElekesAndor

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: