Zemestrīces Peru un Turcijā (Video, grafiskā informācija)

Peru dienvidos piektdien notika zemestrīce ar stiprumu 6,9 magnitūdas pēc Rihtera skalas, kurā tika ievainoti 83 cilvēki, sestdien vēsta Peru plašsaziņas līdzekļi.

Zemestrīcē sabruka vairāki desmiti ēku. Ievainotie guvuši lūzumus un citus savainojumus. Vairākās vietās tika pārtraukti mobilo telefonu sakari un elektroapgāde.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Pēc zemestrīces netika izplatīts brīdinājums par cunami. Zemestrīces hipocentrs bija Klusajā okeānā Peru piekrastē 23,9 kilometru dziļumā.

Bet bojāgājušo skaits Turcijas dienvidaustrumos svētdien notikušajā 7,2 magnitūdu zemestrīcē ir pieaudzis līdz 582 cilvēkiem, sestdien paziņoja Turcijas Katastrofu un ārkārtas situāciju pārvalde.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Visvairāk bojāgājušo ir Erdžišas pilsētā, kur dzīvību zaudējuši 455 cilvēki.

Pieminot zemestrīces upurus, sestdien Turcijā atceltas militārās parādes un pieņemšanas par godu Turcijas Republikas pasludināšanas 88.gadadienai.

Jau ziņots, ka svētdien Turcijas austrumos pie Irānas robežas notika zemestrīce ar stiprumu 7,2 magnitūdas pēc Rihtera skalas. Tajā sagruva 3173 ēkas Vanas provincē, un vislielākie postījumi nodarīti Erdžišas un Vanas pilsētās.

Informācijas avoti: TVNET, Associated Press, Канал ПИК, RSOE EDIS

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: