Vulkānu aktivitāte Indonēzijā, Čīlē un Kanāriju salās (Video, grafiskā informācija, foto)

Indonēzijā Sulavesi salā šonedēļ trešdien pamodies dvīņu vulkāns Lokon-Empung, bet kurš no brāļiem sācis kūpināt, tā arī neviens konkrēti neziņo. Vulkāns atrodas biezi apdzīvotā apvidu un tikai kādi 20 kilometri no Ziemeļu Sulavesi provinces galvaspilsētas Manado. Lai arī pēdējos 20 gados vulkāns pamodies reizes piecas, par vulkāna upuri ir kļuvis tikai neuzmanīgs zviedru tūrists 1991 gadā.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Citā pasaules malā – Čīlē, ceturtdien 27.oktobrī Hadsona vulkāns izsviedis kilometru augstu tvaika mākoni. Vulkānam piešķirs augstākais – sarkanais trauksmes kods un vietējie iedzīvotāji gatavojas evakuācijai. Pēdējais vulkāna izvirdums noticis 20 gadus atpakaļ un tajā gāja bojā pusotrs miljons vietējo fermeru aitu. Vulkāns atrodas pusotru tūkstoti kilometru no Čīles galvaspilsētas Santjago, bet speciālisti neizslēdz iespēju, ka izvirduma gadījumā pelnu mākonis to varētu sasniegt.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Bet salīdzinoši mums tuvāk esošajā El Hierro salā (Kanāriju salas) pieaug seismiskās aktivitātes biežums un stiprums, kas varētu liecināt par jauna Hierro vulkāna izvirduma tuvošanos.

Elhierro1.blogspot.com blogeris  izsaka bažas ka spēcīgas zemestrīces vai vulkāna izvirduma gadījumā piekrastes iedzīvotāji var palikt slazdā, jo no līča ved tikai viens ceļš caur kalniem un viena piestātne līci.

Bet zinātnieki izveidojuši virtuālo El Hierro salas zemūdens vulkāna attēlu, kurš savu izvirdumu sāka 10.oktobrī.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Informācijas avoti: Всё не просто так, kaisarburikmuda, Фактор Времени, elhierro1.blogspot.com, emsc-csem.org

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: