Negaiss Latvijā 20.07.2011 (Grafiskā informācija, Video)

PAPILDINĀTS ↓

Trešdienas vakarā vietām Latvijas rietumu un centrālajā daļā, tostarp Rīgā, plosījies spēcīgs pērkona negaiss, līdz šim lielākie negaisa postījumi bijuši Baldones, Bauskas, Iecavas, Jaunjelgavas un Rundāles novadā, kur pulksten 21 bez elektrības bija vairāk nekā pieci tūkstoši “Latvenergo” klientu, liecina elektroapgādes atslēgumu karte kompānijas mājaslapā, ziņo NRA – Lielākie negaisa postījumi – Baldones, Bauskas, Iecavas, Jaunjelgavas un Rundāles novadā.

Atslēgumu situācija Latvijā 20.07.2011 23:45 (avārijas atslēgumi reģistrēti 91 transformatoru punktu teritorijās) @ latvenergo.lv

Elektroapgādes pārrāvumus izraisījuši vēja sagāzti koki un zibens spērieni. No iedzīvotājiem saņemtas ziņas, ka pērkona negaisu vietām Zemgalē pavadījusi ne tikai vētra un stipras lietusgāzes, bet arī krusa. Pirms deviņiem vakarā ļoti spēcīga pērkona lietusgāze ar brāzmainu vēju sasniedza arī Rīgu, pirms tam galvaspilsētā lija mēreni.

Rīga, Ulmaņa gatve zem Bauskas ielas 20.07.11 @ Kaspars / apollo.lv

Rīgā, Ģertrūdes ielā, trešdienas vakarā sabrukusi neapdzīvota piecstāvu ēka, apstiprināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Pēc glābējiem sniegtās informācijas, tas noticis pēc zibens spēriena.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Naktī postošs negaiss neesot vairs nav gaidāms, bet vietām – pārsvarā Kurzemē – vēl iespējamas stipras lietusgāzes, prognozē sinoptiķi.

Ventspils 20-21.07.11 @ Liene / apollo.lv

Bet pēc meteoroloģisko radaru informācijas situācija izskatās nedaudz citādāka…

No Polijas caur Lietuvu Latvijai tuvojas vel spēcīgāks negaiss 21.07.11 0:08 @ blitzortung.org

Arī Latvijas meteoroloģiskais radars uzrāda negaisa mākoņu tuvošanos 21.07.2011 0:00 @ meteo.lv

One Response to Negaiss Latvijā 20.07.2011 (Grafiskā informācija, Video)

  1. Aija says:

    Super, mūsējie atkal būs pārsteigti nez no kurienes negaiss:D

    Ļoti laba lapa, neesmu vēl visu izpētījusi, bet šķiet visai interesanta!

%d bloggers like this: