Krievijā sāk bažīties ka var atkārtoties 2010 gada vasaras scenārijs (Video)

Lielākajā centrālās Krievijas daļā šonedēļ gaisa temperatūra paaugstināsies līdz 30 grādiem, kas par sešiem grādiem pārsniedz normu. Krievijas meteorologi uzskata, ka karstumu atnesušas gaisa masas no Centrālāzijas, vēsta Krievijas mediji.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Eksperti uzsver, ka tieši šāds scenārijs bija vērojams pagājušajā vasarā, kad anomālais karstums turējās no jūnija līdz pat augusta beigām. Toreiz laika apstākļi sagādāja veselības problēmas daudziem iedzīvotājiem, kā arī izraisīja neskaitāmus ugunsgrēkus.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Maija vidū Krievijas meteorologi gan mierināja, sakot, ka šogad pagājušā gada notikumu atkārtošanos gaidīt ir lieki. Tomēr pēc tam, kad termometra stabiņi sākuši «šauties augšā», vairākiem ekspertiem radās šaubas un bailes par vēl vienu «elles vasaru».

Tomēr tagad par anomālā karstuma atnākšanu runāt esot pāragri. Pagaidām gaisa temperatūra sasniegusi +30 grādus, savukārt pagājušajā gadā galvaspilsētas Maskavas apkārtnē tie bija jau +40 grādi.  Arī tuvākās dienas Krievijā gaidāms karsts laiks, tomēr par rekordaugstu temperatūru pagaidām neesot runa.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Tikmēr karsts laiks ir arī Rietumeiropā. Piemēram, Londonā otrdien gaisa temperatūra sasniegusi +32 grādus, Francijā un Beļģijā ir +35 grādus karsts, bet Spānijā un Portugālē gaisa temperatūra var sasniegt pat 40 grādus.

Informācijas avoti: Apollo, Телекомпания НТВ, Вести.Ru, РЕН ТВ

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: